Evžen TOŠENOVSKÝ : Биография 

Оригинална версия : CS 

Биография (Данни, публикувани изключително на отговорност на члена на ЕП)  
Актуализиране: 24/02/2015 

Образование (документи за завършено образование и дипломи) 

  • 1977-1981 : Университет: Факултет по икономика, Висш минен институт, специалност „Системно инженерство“

Професионална кариера 

  • 1975-1991 : Акционерно дружество „Витковице“, работник и от 1981 г. математик-аналитик
  • 1991-1993 : „ПИКЕ Електроник“ – математик-аналитик
  • 2008-2009 : Акционерно дружество „Витковице“, съветник на генералния директор

Професионална кариера 

Заемани длъжности в политическа партия или в национален профсъюз  
  • 1991-2014 : Член на Гражданската демократическа партия
  • 1994-2002 : Член на изпълнителния комитет на Гражданската демократическа партия
  • 2003-2005 : Председател на областната структура на Гражданската демократическа партия, Острава
  • 01/2014-2014 : Заместник-председател на Гражданската демократическа партия
Заемани длъжности в местни органи на управление  
  • 1993-2000 : Кмет на град Острава
  • 1994-2000 : Председател на Колегиума на кметове на големите градове в Чешката република
  • 1999-2000 : Председател на Съюза на градовете и общините в Чешката република
Заемани длъжности в регионални органи на управление  
  • 2000-2008 : Областен управител на Моравскосилезийска област
  • 2000-2009 : Член на Областния съвет на Моравскосилезийска област
  • 2001-2008 : Председател на Асоциацията на областите в Чешката република
Заемани длъжности в международна организация на политически партии или профсъюзи  
  • 2002-2008 : Член на Комитета на регионите
  • 2003-2008 : Член на Бюрото на Комитета на регионите
Заемани длъжности в институциите на ЕС  
  • 2009-2014 : Член на Европейския Парламент
  • 14/07/2009-30/06/2014 : Член на групата на Европейските консерватори и реформисти
  • 16/09/2009-30/06/2014 : Член на делегацията за връзки с Япония
  • 16/07/2009-18/01/2012 : Заместник-председател на комисията по промишленост, изследвания и енергетика
  • 19/01/2012-22/01/2012 : Член на комисията по промишленост, изследвания и енергетика
  • 23/01/2012-30/06/2014 : Заместник-председател на комисията по промишленост, изследвания и енергетика
  • 16/09/2009-30/06/2014 : Заместник-член в делегацията за връзки с Китайската народна република
  • 16/12/2009-18/01/2012 : Заместник-член в комисията по регионално развитие
  • 19/01/2012-30/06/2014 : Заместник-член в комисията по регионално развитие

Отличия 

  • 1999 г. – Почетен медал от Пожарната спасителна служба на Чешката република, получен от министъра на вътрешните работи
  • 2002 г. – кавалер на Ордена на Почетния легион (удостоен от президента на Френската република)
  • 2005 г. – Велико златно почетно отличие със звезда за заслуги към Република Австрия (удостоен от президента на Република Австрия)
  • 2005 г. – офицерски кръст на Ордена за заслуги към Република Полша (удостоен от президента на Република Полша)
  • 2007 г. – почетен докторат, Доктор хонориус кауза, получен от Висшия минен институт – Технически университет Острава

Обратна връзка