Anthea McINTYRE : Úvodní stránka 

Členka 

Výbor pro zaměstnanost a sociální věci 
Delegace pro vztahy s Jihoafrickou republikou 

Náhradnice 

Výbor pro zemědělství a rozvoj venkova 
Delegace pro vztahy s Indií 

Poslední činnosti 

STANOVISKO k návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady, kterou se mění směrnice (EU) 2017/1132, pokud jde o přeshraniční přeměny, fúze a rozdělení  
- EMPL_AD(2018)625383 -  
-
EMPL 
Stanoviska - jako navrhovatel(ka) 
STANOVISKO k návrhu rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady o zavedení zvláštního programu, kterým se provádí rámcový program pro výzkum a inovace Horizont Evropa  
- AGRI_AD(2018)625364 -  
-
AGRI 
Stanovisko předložené stínovým navrhovatelem 
Anthea McINTYRE  
Anthea McINTYRE 

Na platformě EP NEWSHUB

 • The Prime Minister is the best person to lead the country and the Conservative Party. She is striving to secure the best possible deal which will honour the referendum result and safeguard jobs. I urge Conservative MPs to support her tonight.

  Zveřejněné:  
  dne twitter 
 • RT @AmberRuddHR: The PM has my full support. At this critical time we need to support and work with the PM to deliver on leaving the EU, & our domestic agenda - ambitious for improvements to people’s lives & to build on growth of wages & jobs.

  Zveřejněné:  
  dne twitter 
 • RT @spelmanc: I’m very disappointed that at this hugely significant time in our nations’ history some of my colleagues have seen fit to trigger a confidence vote in @theresa_may. Mrs May has made a supreme effort to deliver on the referendum result. I will continue to support her.

  Zveřejněné:  
  dne twitter 

Kontakt