Antonio CARIGLIA : 3. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 25-07-1989 / 20-04-1993 : Den Socialistiske Gruppe - Medlem
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : De Europæiske Socialdemokraters Gruppe - Medlem

Nationale partier 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Partito socialista democratico italiano (Italien)

Medlemmer 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Det Politiske Udvalg

Stedfortræder 

  • 26-07-1989 / 23-10-1991 : Udvalget for Forretningsordenen, Vlags Prøvelse og Medlemmernes Immunitet
  • 12-07-1993 / 18-07-1994 : Udvalget om Transport og Turisme