Pierre M.A. CEYRAC : 3. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 25-07-1989 / 22-02-1994 : De Europæiske Højrepartiers Tekniske Gruppe - Medlem
  • 23-02-1994 / 18-07-1994 : Løsgængere

Nationale partier 

  • 25-07-1989 / 22-02-1994 : Front national (Frankrig)
  • 23-02-1994 / 18-07-1994 : sans étiquette (Frankrig)

Medlemmer 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Udvalget om Eksterne Økonomiske Forbindelser
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Delegationen for Forbindelserne med Medlemslandene af ASEAN og Republikken Korea (AIPO)
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegationen for Forbindelserne med Republikkerne i Samfundet af Uafhængige Stater (SNG)
  • 15-01-1992 / 16-02-1994 : Udvalget om Eksterne Økonomiske Forbindelser
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegationen for Forbindelserne med Republikkerne i Samfundet af Uafhængige Stater (SNG)
  • 01-02-1994 / 16-02-1994 : Delegationen for Forbindelserne med Republikkerne i Samfundet af Uafhængige Stater (SNG)