Yvan M. BLOT : 4. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Løsgængere

Nationale partier 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Front national (Frankrig)

Medlemmer 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Udvalget om Institutionelle Spørgsmål
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegationen til Det Blandede Parlamentariske Udvalg EU-Polen
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegationen til Det Blandede Parlamentariske Udvalg EU-Polen
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegationen for Forbindelserne med Rusland
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Udvalget om Eksterne Økonomiske Forbindelser
  • 14-10-1997 / 30-11-1997 : Delegationen for Forbindelserne med Rusland
  • 01-12-1997 / 23-02-1999 : Delegationen til Det Parlamentariske Samarbejdsudvalg EU-Rusland
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegationen til Det Parlamentariske Samarbejdsudvalg EU-Rusland

Stedfortræder 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Udvalget om Økonomi, Valutaspørgsmål og Industripolitik
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Budgetudvalget
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Udvalget om Økonomi, Valutaspørgsmål og Industripolitik
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Underudvalget om Monetær Politik