Juan José de la CÁMARA MARTÍNEZ : 3. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 25-07-1989 / 20-04-1993 : Den Socialistiske Gruppe - Medlem
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : De Europæiske Socialdemokraters Gruppe - Medlem

Nationale partier 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Partido Socialista Obrero Español (Spanien)

Næstformand 

  • 12-02-1992 / 10-02-1993 : Delegationen for Forbindelserne med Albanien, Bulgarien og Rumænien
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegationen for Forbindelserne med Albanien, Bulgarien og Rumænien
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegationen for Forbindelserne med Albanien, Bulgarien og Rumænien

Medlemmer 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Udvalget om Miljø- og Sundhedsanliggender og Forbrugerbeskyttelse
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Delegationen for Forbindelserne med Bulgarien, Rumænien og Albanien
  • 15-01-1992 / 11-02-1992 : Udvalget om Miljø- og Sundhedsanliggender og Forbrugerbeskyttelse
  • 15-01-1992 / 12-02-1992 : Delegationen for Forbindelserne med Albanien, Bulgarien og Rumænien
  • 11-02-1992 / 18-07-1994 : Udvalget om Økonomi, Valutaspørgsmål og Industripolitik