Rikke-Louise KARLSSON : 8. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 01-07-2014 / 20-02-2018 : De Europæiske Konservative og Reformister - Medlem
  • 21-02-2018 ... : Løsgængere

Nationale partier 

  • 01-07-2014 / 15-10-2015 : Dansk Folkeparti (Danmark)
  • 16-10-2015 ... : Independent (Danmark)

Medlemmer 

  • 01-07-2014 / 13-07-2014 : Kultur- og Uddannelsesudvalget
  • 01-07-2014 / 18-01-2017 : Udvalget for Andragender
  • 14-07-2014 / 10-05-2016 : Delegationen for Forbindelserne med De Forenede Stater
  • 15-09-2014 / 10-05-2016 : Kultur- og Uddannelsesudvalget
  • 10-05-2016 / 18-01-2017 : Udvalget om Miljø, Folkesundhed og Fødevaresikkerhed
  • 19-01-2017 / 13-02-2017 : Udvalget om Miljø, Folkesundhed og Fødevaresikkerhed
  • 19-01-2017 ... : Udvalget for Andragender
  • 14-02-2017 ... : Underudvalget om Menneskerettigheder

Stedfortræder 

  • 01-07-2014 / 02-09-2014 : Udvalget om Borgernes Rettigheder og Retlige og Indre Anliggender

Kontakt