Siegbert ALBER : 4. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 19-07-1994 / 06-10-1997 : Det Europæiske Folkepartis Gruppe (Den Kristelig-Demokratiske Gruppe) - Medlem

Nationale partier 

  • 19-07-1994 / 06-10-1997 : Christlich Demokratische Union Deutschlands (Tyskland)

Medlemmer 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Udvalget om Retlige Anliggender og Borgernes Rettigheder
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegationen for Forbindelserne med Rusland
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegationen for Forbindelserne med Rusland
  • 16-01-1997 / 01-10-1997 : Medlemmer af Europa-Parlamentet til Den Paritetiske Forsamling for Konventionen mellem Stater i Afrika, Vestindien og Stillehavet og Den Europæiske Union (AVS-EU)
  • 16-01-1997 / 06-10-1997 : Udvalget om Retlige Anliggender og Borgernes Rettigheder
  • 02-10-1997 / 06-10-1997 : Medlemmer af Europa-Parlamentet til Den Paritetiske Forsamling for Konventionen mellem Stater i Afrika, Vestindien og Stillehavet og Den Europæiske Union (AVS-EU)

Stedfortræder 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Udvalget om Miljø- og Sundhedsanliggender og Forbrugerbeskyttelse
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Udvalget for Andragender
  • 16-01-1997 / 06-10-1997 : Udvalget om Miljø- og Sundhedsanliggender og Forbrugerbeskyttelse
  • 16-01-1997 / 06-10-1997 : Udvalget for Andragender
  • 16-01-1997 / 06-10-1997 : Delegationen for Forbindelserne med Rusland