Juan Luis COLINO SALAMANCA : 4. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : De Europæiske Socialdemokraters Gruppe - Medlem

Nationale partier 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Partido Socialista Obrero Español (Spanien)

Formand 

  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Udvalget om Landbrug og Udvikling af Landdistrikter

Medlemmer 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Udvalget om Landbrug og Udvikling af Landdistrikter
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegationen for Forbindelserne med Australien og New Zealand
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegationen for Forbindelserne med Australien og New Zealand

Stedfortræder 

  • 21-07-1994 / 03-10-1995 : Udvalget om Regionalpolitik
  • 25-01-1996 / 15-01-1997 : Udvalget om Sociale Anliggender og Beskæftigelse
  • 23-07-1996 / 20-02-1997 : Det Midlertidige Undersøgelsesudvalg om BSE (Bovin Spongiform Encephalopati)
  • 16-01-1997 / 11-03-1997 : Udvalget for Andragender
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Udvalget om Beskæftigelse og Sociale Anliggender
  • 05-12-1997 / 19-07-1999 : Udvalget om Regionalpolitik