Florus A. WIJSENBEEK : 4. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Det Europæiske Liberale og Demokratiske Partis Gruppe - Medlem

Nationale partier 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (Nederlandene)

Næstformand 

  • 22-07-1994 / 15-01-1997 : Udvalget for Forretningsordenen, Valgs Prøvelse og Medlemmernes Immunitet
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Udvalget om Transport og Turisme

Medlemmer 

  • 21-07-1994 / 21-07-1994 : Udvalget for Forretningsordenen, Valgs Prøvelse og Medlemmernes Immunitet
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Udvalget om Transport og Turisme
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegationen for Forbindelserne med Schweiz, Island og Norge
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegationen for Forbindelserne med Schweiz, Island og Norge
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegationen for Forbindelserne med Sydafrika
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Udvalget for Forretningsordenen, Valgs Prøvelse og Medlemmernes Immunitet
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Delegationen for Forbindelserne med Sydafrika
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegationen for Forbindelserne med Sydafrika

Stedfortræder 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Udvalget om Retlige Anliggender og Borgernes Rettigheder
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Udvalget om Retlige Anliggender og Borgernes Rettigheder