Giorgio ALMIRANTE : 2. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 24-07-1984 / 23-05-1988 : De Europæiske Højrepqrtiers Gruppe - Medlem

Nationale partier 

  • 24-07-1984 / 23-05-1988 : Movimento sociale italiano - Destra nazionale (Italien)

Medlemmer 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Udvalget om Regionalpolitik og Fysisk Planlægning
  • 21-01-1987 / 23-05-1988 : Udvalget om institutionelle Spørsmål

Stedfortræder 

  • 24-09-1984 / 20-01-1987 : Udvalget om Eksterne Økonomiske Forbindelser
  • 16-04-1986 / 20-01-1987 : Udvalget om Institutionelle Spørgsmål
  • 21-01-1987 / 23-05-1988 : Udvalget om Eksterne Økonomiske Forbindelser