Claude WOLFF : 2. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 24-07-1984 / 12-12-1985 : Den liberale og demokratiske Gruppe - Medlem
  • 13-12-1985 / 24-07-1989 : Den Liberale og Demokratiske Gruppe - Medlem

Nationale partier 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Union pour la démocratie française (Frankrig)

Medlemmer 

  • 26-07-1984 / 11-09-1986 : Udvalget om Økonomi, Valutaspørgsmål og Industripolitik
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Delegationen for Forbindelserne med Landene i Sydasien
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Delegationen for Forbindelserne med Landene i Sydasien
  • 12-09-1986 / 20-01-1987 : Udvalget om Udvikling og Samarbejde
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Budgetkontroludvalget
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Delegationen for Forbindelserne med landerne i Østeurope - Gruppe II

Stedfortræder 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Budgetudvalget
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Budgetkontroludvalget
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Udvalget om Udvikling og Samarbejde