Heidemarie WIECZOREK-ZEUL : 2. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 24-07-1984 / 01-03-1987 : Den Socialistiske Gruppe - Medlem

Nationale partier 

  • 24-07-1984 / 01-03-1987 : Sozialdemokratische Partei Deutschlands (Tyskland)

Medlemmer 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Udvalget om Eksterne Økonomiske Forbindelser
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Udvalget om Kvinders Rettigheder
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Delegationen for Forbindelserne med Golfstaterne
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Delegationen for Forbindelserne med Golfstaterne

Stedfortræder 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Udvalget om Institutionelle Spørgsmål