Robert COHEN : 2. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Den Socialistiske Gruppe - Medlem

Nationale partier 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Partij van de Arbeid (Nederlandene)

Medlemmer 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Udvalget om Udvikling og Samarbejde
  • 27-07-1984 / 20-01-1987 : Udvalget om Institutionelle Spørgsmål
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Udvalget om Udvikling og Samarbejde

Stedfortræder 

  • 27-07-1984 / 20-01-1987 : Udvalget om Eksterne Økonomiske Forbindelser
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Udvalget om Eksterne Økonomiske Forbindelser
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Udvalget om institutionelle Spørsmål