Esteban CAAMAÑO BERNAL : 2. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 01-01-1986 / 05-07-1987 : Den Socialistiske Gruppe - Medlem
  • 06-07-1987 / 24-07-1989 : Den Socialistiske Gruppe - Medlem

Nationale partier 

  • 01-01-1986 / 05-07-1987 : Partido Socialista Obrero Español (Spanien)
  • 06-07-1987 / 24-07-1989 : Partido Socialista Obrero Español (Spanien)

Medlemmer 

  • 16-01-1986 / 20-01-1987 : Det Politiske Udvalget
  • 24-02-1986 / 20-01-1987 : Delegationen for Forbindelserne med Malta
  • 21-01-1987 / 21-01-1988 : Delegationen for Forbindelserne med Cypern
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Udvalget om Landburg, Fiskeri, og Udvikling af Landdistrikter
  • 14-10-1987 / 24-07-1989 : Budgetudvalget

Stedfortræder 

  • 14-01-1986 / 20-01-1987 : Udvalget om Landbrug, Fiskeri og Udvikling af ernæring
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Udvalget om Landburg, Fiskeri, og Udvikling af Landdistrikter