Dominique CHABOCHE : 2. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 24-07-1984 / 15-04-1986 : De Europæiske Højrepqrtiers Gruppe - Medlem

Nationale partier 

  • 24-07-1984 / 15-04-1986 : Front national (Frankrig)

Medlemmer 

  • 26-07-1984 / 08-10-1984 : Budgetudvalget
  • 26-07-1984 / 15-04-1986 : Udvalget om Økonomi, Valutaspørgsmål og Industripolitik
  • 11-02-1985 / 09-03-1986 : Delegationen for Forbindelserne med Machrek-landene

Stedfortræder 

  • 11-02-1985 / 15-04-1986 : Udvalget om Landbrug, Fiskeri og Udvikling af ernæring