Carlos Manuel BENCOMO MENDOZA : 2. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 01-01-1986 / 05-07-1987 : Den Liberale og Demokratiske Gruppe - Medlem

Nationale partier 

  • 01-01-1986 / 05-07-1987 : Grupo Mixto Senado (Spanien)

Næstformand 

  • 21-01-1987 / 05-07-1987 : Delegationen for Forbindelserne med Landene i Sydamerika

Medlemmer 

  • 16-01-1986 / 20-01-1987 : Transportudvalget
  • 21-01-1987 / 05-07-1987 : Udvalget om Transport og Turisme

Stedfortræder 

  • 24-01-1986 / 20-01-1987 : Udvalget om Regionalpolitik og Fysisk Planlægning
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Udvalget on Regionalpolitik og Fysisk Planlægning