José CODERCH PLANAS : 2. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 06-07-1987 / 16-09-1987 : Løsgængere
  • 17-09-1987 / 17-11-1987 : Gruppen for Teknisk Koordinering of Forsvar af Uafhængige Grupper og Medlemmer - Medlem
  • 18-11-1987 / 24-07-1989 : Løsgængere

Nationale partier 

  • 06-07-1987 / 24-07-1989 : Centro Democràtico y Social (Spanien)

Medlemmer 

  • 14-10-1987 / 24-07-1989 : Udvalget om Udvikling og Samarbejde
  • 20-01-1988 / 24-07-1989 : Delegationen for Forbindelserne med Jugoslavien

Stedfortræder 

  • 14-10-1987 / 24-07-1989 : Udvalget om Transport og Turisme