Antonio Nicola CANTALAMESSA : 2. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 01-09-1988 / 24-07-1989 : De Europæiske Højrepqrtiers Gruppe - Medlem

Nationale partier 

  • 01-09-1988 / 24-07-1989 : Movimento sociale italiano - Destra nazionale (Italien)

Medlemmer 

  • 26-09-1988 / 13-03-1989 : Delegationen for Forbindelserne med Den Kinesiske Folkerepublik
  • 10-10-1988 / 24-07-1989 : Udvalget om Miljø- og Sundhedsanliggender og Forbrugerbeskyttelse
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Delegationen for Forbindelserne med Den Kinesiske Folkerepublik

Stedfortræder 

  • 10-10-1988 / 24-07-1989 : Udvalget on Ungdom, Kultur, Uddqnnelse, Information og Sport