Gérard BENHAMOU : 2. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 09-09-1987 / 24-07-1989 : Den Liberale og Demokratiske Gruppe - Medlem

Nationale partier 

  • 09-09-1987 / 24-07-1989 : Parti radical (Frankrig)

Medlemmer 

  • 14-10-1987 / 13-06-1988 : Udvalget om Sociale Anliggender og Beskæftigelse
  • 13-06-1988 / 24-07-1989 : Udvalget on Ungdom, Kultur, Uddqnnelse, Information og Sport

Stedfortræder 

  • 14-10-1987 / 24-07-1989 : Udvalget om Sociale Anliggender og Beskæftigelse
  • 14-10-1987 / 24-07-1989 : Udvalget om Eksterne Økonomiske Forbindelser