Renée CONAN : 3. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 11-12-1991 / 02-07-1992 : Gruppen De Grønne i Europa-Parlamentet - Medlem

Nationale partier 

  • 11-12-1991 / 02-07-1992 : Les Verts-Europe-Ecologie (Frankrig)

Næstformand 

  • 27-04-1992 / 02-07-1992 : Underudvalget om Fiskeri

Medlemmer 

  • 12-12-1991 / 14-01-1992 : Udvalget om Udvikling og Samarbejde
  • 15-01-1992 / 02-07-1992 : Udvalget om Eksterne Økonomiske Forbindelser
  • 15-01-1992 / 02-07-1992 : Medlemmer af Europa-Parlamentet til Den paritetiske Forsamling for Konventionen mellem stater i Afrika, Vestindien og Stillehavet og Det europæiske økonomiske Fællesskab (AVS-EØF)
  • 28-01-1992 / 27-04-1992 : Underudvalget om Fiskeri

Stedfortræder 

  • 12-12-1991 / 14-01-1992 : Udvalget om Landbrug, Fiskeri, og Udvikling af Landdistrikter
  • 15-01-1992 / 02-07-1992 : Udvalget om Udvikling og Samarbejde
  • 15-01-1992 / 02-07-1992 : Udvalget om Landbrug, Fiskeri og Udvikling af Landdistrikter