Maria Teresa COPPO GAVAZZI : 3. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 18-05-1993 / 18-07-1994 : Det Europæiske Folkepartis Gruppe (Den Kristelig-Demokratiske Gruppe) - Medlem

Nationale partier 

  • 18-05-1993 / 18-07-1994 : Democrazia cristiana (Italien)

Medlemmer 

  • 21-06-1993 / 31-01-1994 : Delegationen for Forbindelserne med Den Kinesiske Folkerepublik
  • 21-06-1993 / 18-07-1994 : Udvalget for Andragender
  • 21-06-1993 / 18-07-1994 : Udvalget om Miljø- og Sundhedsanliggender og Forbrugerbeskyttelse
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegationen for Forbindelserne med Den Kinesiske Folkerepublik

Stedfortræder 

  • 07-06-1993 / 31-01-1994 : Delegationen for Forbindelserne med Republikkerne i det Tidligere Jugoslavien
  • 07-06-1993 / 18-07-1994 : Udvalget om Sociale Anliggender, Beskæftigelse og Arbejdsmiljø
  • 26-10-1993 / 31-01-1994 : Delegationen for Forbindelserne med Japan
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegationen for Forbindelserne med Japan
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegationen for Forbindelserne med Republikkerne i det Tidligere Jugoslavien