Javier AREITIO TOLEDO : 4. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Det Europæiske Folkepartis Gruppe (Den Kristelig-Demokratiske Gruppe) - Medlem

Nationale partier 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Partido Popular (Spanien)

Medlemmer 

  • 21-07-1994 / 19-07-1995 : Det Midlertidige Udvalg om Beskæftigelse
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Udvalget om Økonomi, Valutaspørgsmål og Industripolitik
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegationen for Forbindelserne med De Forenede Stater
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegationen for Forbindelserne med De Forenede Stater
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegationen for Forbindelserne med De Forenede Stater
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Udvalget om Økonomi, Valutaspørgsmål og Industripolitik
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Delegationen for Forbindelserne med De Forenede Stater
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegationen for Forbindelserne med De Forenede Stater

Stedfortræder 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Budgetudvalget
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Udvalget om Transport og Turisme