Carlos COELHO : 3. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 11-01-1994 / 18-07-1994 : Den Liberale og Demokratiske Gruppe - Medlem

Nationale partier 

  • 11-01-1994 / 18-07-1994 : Partido Social Democrata (Portugal)

Næstformand 

  • 27-01-1994 / 18-07-1994 : Udvalget om Regionalpolitik, Fysisk Planlægning og Forbindelserne med Regionale og Lokale Myndigheder

Medlemmer 

  • 21-01-1994 / 27-01-1994 : Udvalget om Regionalpolitik, Fysisk Planlægning og Forbindelserne med Regionale og Lokale Myndigheder
  • 21-01-1994 / 31-01-1994 : Delegationen for Forbindelserne med Landene i Sydamerika
  • 21-01-1994 / 18-07-1994 : Udvalget for Andragender
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegationen for Forbindelserne med Landene i Sydamerika

Stedfortræder 

  • 19-01-1994 / 31-01-1994 : Delegation til Det Blandede Parlamentariske Udvalg EF-Malta
  • 19-01-1994 / 18-07-1994 : Budgetudvalget
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegation til Det Blandede Parlamentariske Udvalg EU-Malta