María Jesús ARAMBURU DEL RÍO : 4. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 19-07-1994 / 05-01-1995 : Den Europæiske Venstrefløjs Fællesgruppe - Medlem
  • 06-01-1995 / 26-03-1996 : Den Europæiske Venstrefløjs Fællesgruppe/Nordisk Grønne Venstre - Medlem

Nationale partier 

  • 19-07-1994 / 26-03-1996 : Izquierda Unida-Iniciativa per Catalunya (Spanien)

Medlemmer 

  • 21-07-1994 / 26-03-1996 : Udvalget om Kultur, Ungdom, Uddannelse og Medier
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegationen for Forbindelserne med Den Kinesiske Folkerepublik
  • 13-02-1995 / 26-03-1996 : Udvalget om Kvinders Rettigheder
  • 12-07-1995 / 26-03-1996 : Delegationen for Forbindelserne med Den Kinesiske Folkerepublik

Stedfortræder 

  • 21-07-1994 / 13-02-1995 : Udvalget om Kvinders Rettigheder
  • 19-01-1995 / 26-03-1996 : Udvalget om Sociale Anliggender og Beskæftigelse