Francisca BENNASAR TOUS : 4. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Det Europæiske Folkepartis Gruppe (Den Kristelig-Demokratiske Gruppe) - Medlem

Nationale partier 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Partido Popular (Spanien)

Næstformand 

  • 22-07-1994 / 15-01-1997 : Udvalget om Kvinders Rettigheder
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Udvalget om Kvinders Rettigheder

Medlemmer 

  • 21-07-1994 / 22-07-1994 : Udvalget om Kvinders Rettigheder
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegationen til Det Blandede Parlamentariske Udvalg EU-Malta
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegationen til Det Blandede Parlamentariske Udvalg EU-Malta
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Delegationen til Det Blandede Parlamentariske Udvalg EU-Malta

Stedfortræder 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Udvalget om Transport og Turisme
  • 10-10-1994 / 15-01-1997 : Udvalget om Kultur, Ungdom, Uddannelse og Medier
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Udvalget om Beskæftigelse og Sociale Anliggender
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Udvalget om Transport og Turisme
  • 20-02-1997 / 13-10-1997 : Delegationen for Forbindelserne med Israel
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Delegationen for Forbindelserne med Israel
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegationen for Forbindelserne med Israel