Gian Piero BONIPERTI : 4. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 19-07-1994 / 04-07-1995 : Gruppen Forza Europa - Medlem
  • 05-07-1995 / 14-06-1998 : Gruppen Union for Europa - Medlem
  • 15-06-1998 / 19-07-1999 : Det Europæiske Folkepartis Gruppe (Den Kristelig-Demokratiske Gruppe) - Medlem

Nationale partier 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Forza Italia (Italien)

Medlemmer 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Udvalget om Kultur, Ungdom, Uddannelse og Medier
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Udvalget om Kultur, Ungdom, Uddannelse og Medier

Stedfortræder 

  • 23-09-1994 / 18-07-1996 : Udvalget om Økonomi, Valutaspørgsmål og Industripolitik
  • 16-01-1997 / 08-06-1998 : Udvalget om Landbrug og Udvikling af Landdistrikter
  • 11-09-1998 / 19-07-1999 : Udvalget om Landbrug og Udvikling af Landdistrikter