Valerio BALDINI : 4. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 19-07-1994 / 04-07-1995 : Gruppen Forza Europa - Medlem
  • 05-07-1995 / 14-06-1998 : Gruppen Union for Europa - Medlem
  • 15-06-1998 / 19-07-1999 : Det Europæiske Folkepartis Gruppe (Den Kristelig-Demokratiske Gruppe) - Medlem

Nationale partier 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Forza Italia (Italien)

Medlemmer 

  • 21-07-1994 / 20-09-1995 : Medlemmer af Europa-Parlamentet til Den Paritetiske Forsamling for Konventionen mellem Stater i Afrika, Vestindien og Stillehavet og Den Europæiske Union (AVS-EU)
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Udvalget om Udvikling og Samarbejde
  • 21-09-1995 / 15-01-1997 : Medlemmer af Europa-Parlamentet til Den Paritetiske Forsamling for Konventionen mellem Stater i Afrika, Vestindien og Stillehavet og Den Europæiske Union (AVS-EU)
  • 16-01-1997 / 01-10-1997 : Medlemmer af Europa-Parlamentet til Den Paritetiske Forsamling for Konventionen mellem Stater i Afrika, Vestindien og Stillehavet og Den Europæiske Union (AVS-EU)
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Udvalget om Udvikling og Samarbejde
  • 02-10-1997 / 19-07-1999 : Medlemmer af Europa-Parlamentet til Den Paritetiske Forsamling for Konventionen mellem Stater i Afrika, Vestindien og Stillehavet og Den Europæiske Union (AVS-EU)

Stedfortræder 

  • 23-09-1994 / 15-01-1997 : Udvalget om Regionalpolitik
  • 16-01-1997 / 08-06-1998 : Udvalget om Udenrigs-, Sikkerheds- og Forsvarsanliggender