Corrado AUGIAS : 4. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : De Europæiske Socialdemokraters Gruppe - Medlem

Nationale partier 

  • 19-07-1994 / 31-12-1998 : Partito democratico della sinistra (Italien)
  • 01-01-1999 / 19-07-1999 : Democratici di Sinistra (Italien)

Medlemmer 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Udvalget om Kultur, Ungdom, Uddannelse og Medier
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Udvalget for Andragender
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegationen for Forbindelserne med Israel
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegationen for Forbindelserne med Israel
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegationen for Forbindelserne med Israel
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Udvalget om Kultur, Ungdom, Uddannelse og Medier
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Udvalget for Andragender
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Delegationen for Forbindelserne med Israel
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Delegationen for Forbindelserne med Israel

Stedfortræder 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Udvalget om Regionalpolitik
  • 16-01-1997 / 17-07-1997 : Udvalget om Eksterne Økonomiske Forbindelser
  • 17-07-1997 / 19-07-1999 : Udvalget om Borgerlige Frihedsrettigheder og Indre Anliggender