Tommy WAIDELICH : 4. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 01-01-1995 / 08-10-1995 : De Europæiske Socialdemokraters Gruppe - Medlem
  • 09-10-1995 / 04-10-1998 : De Europæiske Socialdemokraters Gruppe - Medlem

Nationale partier 

  • 01-01-1995 / 08-10-1995 : Socialdemokraterna (Sverige)
  • 09-10-1995 / 04-10-1998 : Socialdemokratiska arbetarepartiet (Sverige)

Medlemmer 

  • 18-01-1995 / 11-07-1995 : Delegationen for Forbindelserne med Maghreb-landene og Den Arabiske Maghreb-Union
  • 19-01-1995 / 11-10-1995 : Udvalget om Transport og Turisme
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegationen for Forbindelserne med Maghreb-landene og Den Arabiske Maghreb-Union
  • 12-10-1995 / 15-01-1997 : Budgetudvalget
  • 16-01-1997 / 04-10-1998 : Budgetudvalget
  • 16-01-1997 / 04-10-1998 : Budgetkontroludvalget

Stedfortræder 

  • 19-01-1995 / 13-11-1995 : Udvalget om Kultur, Ungdom, Uddannelse og Medier
  • 12-10-1995 / 15-01-1997 : Udvalget om Transport og Turisme
  • 16-01-1997 / 04-10-1998 : Udvalget om Transport og Turisme