Jean BAGGIONI : 4. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 19-07-1994 / 04-07-1995 : Gruppen Europæisk Demokratisk Alliance - Medlem
  • 05-07-1995 / 19-07-1999 : Gruppen Union for Europa - Medlem

Nationale partier 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Rassemblement pour la République (Frankrig)

Medlemmer 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Udvalget om Regionalpolitik
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegationen for Forbindelserne med Machrek-landene og Golfstaterne
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegationen for Forbindelserne med Machrek-landene og Golfstaterne
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Udvalget om Regionalpolitik
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Delegationen til Det Blandede Parlamentariske Udvalg EU-Cypern

Stedfortræder 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Budgetudvalget
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Udvalget om Transport og Turisme
  • 18-02-1997 / 13-10-1997 : Delegationen for Forbindelserne med Estland
  • 14-10-1997 / 15-06-1998 : Delegationen til Det Blandede Parlamentariske Udvalg EU-Estland