Doros CHRISTODOULIDIS : 5. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 17-04-2003 / 30-04-2004 : Den Europæiske Venstrefløjs Fællesgruppe/Nordisk Grønne Venstre - Observatør
  • 01-05-2004 / 19-07-2004 : Den Europæiske Venstrefløjs Fællesgruppe/Nordisk Grønne Venstre - Medlem

Nationale partier 

  • 17-04-2003 / 30-04-2004 : Anorthotiko Komma Ergazomenou Laou - Aristera - Nees Dinameis (Cypern)
  • 01-05-2004 / 19-07-2004 : Anorthotiko Komma Ergazomenou Laou - Aristera - Nees Dinameis (Cypern)

Medlemmer 

  • 03-05-2004 / 19-07-2004 : Udvalget om Udenrigsanliggender, Menneskerettigheder, Fælles Sikkerhed og Forsvarspolitik

Observatør 

  • 15-05-2003 / 30-04-2004 : Udvalget om Udenrigsanliggender, Menneskerettigheder, Fælles Sikkerhed og Forsvarspolitik