Boriss CILEVIČS : 5. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 22-04-2003 / 30-04-2004 : De Europæiske Socialdemokraters Gruppe - Observatør
  • 01-05-2004 / 19-07-2004 : De Europæiske Socialdemokraters Gruppe - Medlem

Nationale partier 

  • 22-04-2003 / 30-04-2004 : Tautas Saskanas Partija (Letland)
  • 01-05-2004 / 19-07-2004 : Tautas Saskanas Partija (Letland)

Medlemmer 

  • 03-05-2004 / 19-07-2004 : Udvalget om Borgernes Friheder og Rettigheder og Retlige og Indre Anliggender
  • 03-05-2004 / 19-07-2004 : Udvalget for Andragender

Observatør 

  • 15-05-2003 / 30-04-2004 : Udvalget om Borgernes Friheder og Rettigheder og Retlige og Indre Anliggender
  • 15-05-2003 / 30-04-2004 : Udvalget for Andragender

all-activities 

Bidrag til plenardebatter 
Indlæg under plenarforsamlingen og skriftlige erklæringer vedrørende plenardebatter. Forretningsordenens artikel 204 og artikel 171, stk. 11