Jason AZZOPARDI : 5. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 29-03-2004 / 30-04-2004 : Gruppen for Det Europæiske Folkeparti (Kristelige Demokrater) og De Europæiske Demokrater - Observatør
  • 01-05-2004 / 19-07-2004 : Gruppen for Det Europæiske Folkeparti (Kristelige Demokrater) og De Europæiske Demokrater - Medlem

Nationale partier 

  • 29-03-2004 / 30-04-2004 : Partit Nazzjonalista (Malta)
  • 01-05-2004 / 19-07-2004 : Partit Nazzjonalista (Malta)

Medlemmer 

  • 03-05-2004 / 19-07-2004 : Fiskeriudvalget
  • 03-05-2004 / 19-07-2004 : Udvalget om Regionalpolitik, Transport og Turisme

Observatør 

  • 19-04-2004 / 30-04-2004 : Fiskeriudvalget
  • 19-04-2004 / 30-04-2004 : Udvalget om Regionalpolitik, Transport og Turisme

all-activities 

Bidrag til plenardebatter 
Indlæg under plenarforsamlingen og skriftlige erklæringer vedrørende plenardebatter. Forretningsordenens artikel 204 og artikel 171, stk. 11