Lars WOHLIN : 6. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 20-07-2004 / 25-09-2006 : Gruppen for Selvstændighed/Demokrati - Medlem
  • 26-09-2006 / 13-07-2009 : Gruppen for Det Europæiske Folkeparti (Kristelige Demokrater) og De Europæiske Demokrater - Medlem

Nationale partier 

  • 20-07-2004 / 27-09-2006 : Junilistan (Sverige)
  • 28-09-2006 / 13-07-2009 : Kristdemokraterna (Sverige)

Medlemmer 

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Økonomi- og Valutaudvalget
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Delegationen for Forbindelserne med Landene i Sydøstasien og Sammenslutningen af Stater i Sydøstasien (ASEAN)
  • 14-10-2004 / 08-06-2005 : Det Midlertidige Udvalg om Politikudfordringer og Budgetmidler i det Udvidede EU 2007-2013
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Økonomi- og Valutaudvalget
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Transport- og Turismeudvalget
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Delegationen for Forbindelserne med Landene i Sydøstasien og Sammenslutningen af Stater i Sydøstasien (ASEAN)

Stedfortræder 

  • 21-07-2004 / 25-09-2006 : Budgetudvalget
  • 27-09-2006 / 14-01-2007 : Budgetudvalget
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Budgetudvalget
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Budgetudvalget
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Økonomi- og Valutaudvalget

all-activities 

Bidrag til plenardebatter 
Indlæg under plenarforsamlingen og skriftlige erklæringer vedrørende plenardebatter. Forretningsordenens artikel 204 og artikel 171, stk. 11

Deltagerliste 
Denne tilstedeværelsesliste er et uddrag af protokollerne fra plenarmøderne i den 6. valgperiode. De anførte oplysninger er kun til orientering og dækker medlemmernes mandatperiode i Europa-Parlamentet. Det er rådata, som ikke tager hensyn til begrundet fravær på grund af sygdom, barsels- eller fædreorlov, bemyndigede parlamentariske delegationers virksomhed osv.