Maria Fabrizia BADUEL GLORIOSO : 1. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Gruppen af Kommunister og Beslægtede - Medlem

Nationale partier 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Indipendenti di sinistra (Italien)

Medlemmer 

  • 20-07-1979 / 20-01-1982 : Udvalget om Sociale Anliggender og Beskæftigelse
  • 21-01-1982 / 23-07-1984 : Udvalget om Eksterne Økonomiske Forbindelser