Manlio CECOVINI : 1. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Den liberale og demokratiske Gruppe - Medlem

Nationale partier 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Partito liberale italiano (Italien)

Medlemmer 

  • 20-07-1979 / 23-07-1984 : Udvalget on Regionalpolitik og Fysisk Planlægning
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Delegationen for Forbindelserne med Cypern