Henri-Guy CAILLAVET : 1. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 17-07-1979 / 04-05-1982 : Den liberale og demokratiske Gruppe - Medlem
  • 05-05-1982 / 23-07-1984 : Den Socialistiske Gruppe - Medlem

Nationale partier 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Union pour la France en Europe (Frankrig)

Næstformand 

  • 20-07-1979 / 13-04-1980 : Landburgsudvalget
  • 14-04-1980 / 15-03-1981 : Landburgsudvalget

Medlemmer 

  • 16-03-1981 / 14-06-1982 : Landburgsudvalget
  • 11-10-1982 / 23-07-1984 : Udvalget om Eksterne Økonomiske Forbindelser
  • 11-04-1983 / 20-05-1983 : Delegationen for Forbindelserne med Østrig