Richard G. CABORN : 1. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Den Socialistiske Gruppe - Medlem

Nationale partier 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Labour Party (Det Forenede Kongerige)

Medlemmer 

  • 20-07-1979 / 23-07-1984 : Økonomi- og valitaudvalget
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Delegationen for Forbindelserne med Den Kinesiske Folkerepublik