Paolo BARBI : 1. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 17-07-1979 / 08-03-1982 : Det Europæiske Folkepartis Gruppe (Den Kristelig-Demokratiske Gruppe) - Medlem
  • 09-03-1982 / 23-07-1984 : Det Europæiske Folkepartis Gruppe (Den Kristelig-Demokratiske Gruppe) - Formand

Nationale partier 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Democrazia cristiana (Italien)

Medlemmer 

  • 20-07-1979 / 20-01-1982 : Budgetudvalget
  • 21-01-1982 / 23-07-1984 : Det politiske udvalg