Neil R. BALFOUR : 1. valgperiode 

Politiske grupper 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Den Europæiske Demokratiske Gruppe - Medlem

Nationale partier 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Conservative and Unionist Party (Det Forenede Kongerige)

Medlemmer 

  • 20-07-1979 / 09-04-1981 : Økonomi- og valitaudvalget
  • 10-04-1981 / 23-07-1984 : Budgetudvalget