Søg

Assistenter

Type

Medlemmer

A P Steuerberatungsgesellschaft mbH Betalingsagenter Martina MICHELS Helmut SCHOLZ Gabriele ZIMMER
A QUO S. COOP. MAD Betalingsagenter Marina ALBIOL GUZMÁN Javier COUSO PERMUY
Zine Dajana ABASS ALI Akkrediterede assistenter Janusz KORWIN-MIKKE
Daniele ABATE Praktikanter Goffredo Maria BETTINI
ABBAS AND CO Betalingsagenter Amjad BASHIR
ABCD CONSULTANTS Betalingsagenter Emmanuel MAUREL Gilles PARGNEAUX
Mohammed ABDULLAH Tjenesteleverandører Sajjad KARIM
Stephanie ABELA Lokale assistenter Alfred SANT
Lina ABISOGHOMYAN Praktikanter Miroslav POCHE
Andrea ABONDIO Lokale assistenter Marco ZANNI
Marta ABOUD BELLAS Akkrediterede assistenter Tania GONZÁLEZ PEÑAS
Christoph ABT Akkrediterede assistenter Karl-Heinz FLORENZ
ACCORD Biuro Rachunkowe Sp. z o.o. Betalingsagenter Zdzisław KRASNODĘBSKI
ACCOUNTANTSKANTOOR G WOUTERS & CO BVBA Betalingsagenter Hilde VAUTMANS
ACCOUNTANTSKANTOOR G. WOUTERS EN CO Betalingsagenter Lieve WIERINCK
ACCOUNTOR TURKU/PARGAS ex-PRETAX Betalingsagenter Nils TORVALDS
Coline ACH Akkrediterede assistenter Christine REVAULT D'ALLONNES BONNEFOY
Susanne ACKERMANN Lokale assistenter Christian EHLER
Ioana Catalina ACONSTANTINESEI Akkrediterede assistenter Mihai ŢURCANU
AD OMNIA Tjenesteleverandører Iveta GRIGULE
Biborka ADAM Akkrediterede assistenter Ádám KÓSA
ADAMEC AUDIT S.R.O. Betalingsagenter Miroslav POCHE Stanislav POLČÁK Michaela ŠOJDROVÁ Pavel SVOBODA Tomáš ZDECHOVSKÝ
Tomas ADAMEC Praktikanter Lidia Joanna GERINGER de OEDENBERG
Christopher ADAMS Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) Nigel FARAGE Raymond FINCH
Patrick Antony ADAMS Akkrediterede assistenter Syed KAMALL
Anna Dorota ADAMSKA - PELESZ Lokale assistenter Urszula KRUPA
Despoina ADAVALOGLOU Lokale assistenter Sotirios ZARIANOPOULOS
Matteo ADDUCI Akkrediterede assistenter Brando BENIFEI
ADIE TECHNICS Tjenesteleverandører Jean-Paul DENANOT
Marjana Adomeit Lokale assistenter Jens GIESEKE
ADP-AUDIT, DANE, PORADENSTVO, S.R.O. Betalingsagenter Eduard KUKAN Ivan ŠTEFANEC
ADV. CARSTEN KISTEIN APS Betalingsagenter Margrete AUKEN
ADVOCATENKANTOOR FILIP VAN BERGEN Tjenesteleverandører Mark DEMESMAEKER
ADVOKATNI KANCELAR PETRASEK & SLEPICKA Tjenesteleverandører Kateřina KONEČNÁ
Ana Cristina AFONSO LEITAO Akkrediterede assistenter Ana GOMES
AG. CED SRL Betalingsagenter Marco AFFRONTE
Ameyovi AGBEMAVOR Akkrediterede assistenter Maurice PONGA
Karl AGIUS Akkrediterede assistenter Therese COMODINI CACHIA
AGL WIRTSCHAFTSTREUHAND UND STEUERBERATUNG Betalingsagenter Karoline GRASWANDER-HAINZ Karin KADENBACH Evelyn REGNER Josef WEIDENHOLZER
AGL WIRTSCHAFTSTREUHAND UND STEUERBERATUNG Betalingsagenter (gruppe af medlemmer) Eugen FREUND Karoline GRASWANDER-HAINZ Karin KADENBACH Evelyn REGNER Josef WEIDENHOLZER
Matteo AGNOLETTO Lokale assistenter Renata BRIANO
AGRAR EUROPA kft. Tjenesteleverandører György HÖLVÉNYI
Amanda AHALL Akkrediterede assistenter Malin BJÖRK
Soma AHMAD Praktikanter Josef WEIDENHOLZER
Yumgyul AHMEDOVA Lokale assistenter Filiz HYUSMENOVA
AI COMSYS SRL Tjenesteleverandører Doru-Claudian FRUNZULICĂ
Giovanni ALBANI Betalingsagenter Damiano ZOFFOLI
Sarah Maria ALBER Akkrediterede assistenter Ingeborg GRÄSSLE
Pilar ALBERT SANCHEZ Akkrediterede assistenter Santiago FISAS AYXELÀ
Elena ALBERTI Lokale assistenter Fulvio MARTUSCIELLO
Evelien ALBLAS Akkrediterede assistenter Cora van NIEUWENHUIZEN
Jelena ALEKSIC Lokale assistenter Ivo VAJGL
Nevena ALEKSIEVA Lokale assistenter Sergei STANISHEV
Miglė Alenčikaitė Lokale assistenter Antanas GUOGA
Loredana-Gabriela Alexandru Akkrediterede assistenter Sorin MOISĂ
Ruxandra-Alina ALEXE Lokale assistenter Daciana Octavia SÂRBU
Zooula ALKIVIADI Lokale assistenter Demetris PAPADAKIS
All Profit Business & Co s.c. Betalingsagenter Danuta JAZŁOWIECKA
John ALLEN Lokale assistenter Tim AKER
Julie Anne ALLISON Lokale assistenter Derek VAUGHAN
ALLROUND SERVICE GmbH Betalingsagenter Udo VOIGT
Par Rikard ALLVIN Lokale assistenter Max ANDERSSON
Lajos ALMASI Lokale assistenter Krisztina MORVAI
Andrea Patricia ALMEIDA CORDERO Akkrediterede assistenter Mariya GABRIEL
Nagore ALMENA ARBEO Akkrediterede assistenter Pilar del CASTILLO VERA
ALMOND TREE s.r.l. Tjenesteleverandører Rosa D'AMATO
ALPHA INFO Tjenesteleverandører Dubravka ŠUICA
Laure ALTEIRAC Akkrediterede assistenter Michèle ALLIOT-MARIE
Marie Katharina ALTER Akkrediterede assistenter Gesine MEISSNER
Nicholas James ALTHAM Akkrediterede assistenter Jacqueline FOSTER
Giancarlo ALTIERI Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Andrea COZZOLINO Roberto GUALTIERI
Pierre-Edouard Tamatoa ALTIERI Akkrediterede assistenter Renaud MUSELIER
ALTONEO Conseil Betalingsagenter Jean ARTHUIS
Magali ALTOUNIAN Akkrediterede assistenter Françoise GROSSETÊTE
Victor Luis ALVAREZ MARTINEZ Lokale assistenter Estefanía TORRES MARTÍNEZ
Joana ALVES Praktikanter José Inácio FARIA
JOSE ALBERTO ALVES PEREIRA Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Francisco ASSIS Ana GOMES Liliana RODRIGUES Maria João RODRIGUES Manuel dos SANTOS Ricardo SERRÃO SANTOS Pedro SILVA PEREIRA Carlos ZORRINHO
Giuseppe ALVIGGI Praktikanter Andrea COZZOLINO
Antonella ALVISINI Akkrediterede assistenter Paolo DE CASTRO
AM ASPECT OOD Betalingsagenter Eva MAYDELL
Maria Do Rosario Henriques AMADOR Lokale assistenter João PIMENTA LOPES
Hakan AMASYALI Akkrediterede assistenter Filiz HYUSMENOVA
Santa AMATO Praktikanter Salvatore CICU
Jean Etienne Marie Patrick AMAUDRIC DU CHAFFAUT Akkrediterede assistenter Angélique DELAHAYE
Benedetta AMBROGETTI Lokale assistenter Simona BONAFÈ
Marlena Agnieszka AMBROZIK Lokale assistenter Urszula KRUPA
AMERICAN CENTER ICS Tjenesteleverandører Joëlle MÉLIN
Justyna AMKO Ameljan-Kowalska Tjenesteleverandører Kazimierz Michał UJAZDOWSKI
Filomena AMOR MERINO Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA Inés AYALA SENDER José BLANCO LÓPEZ Soledad CABEZÓN RUIZ Jonás FERNÁNDEZ Iratxe GARCÍA PÉREZ Eider GARDIAZABAL RUBIAL Enrique GUERRERO SALOM Sergio GUTIÉRREZ PRIETO Ramón JÁUREGUI ATONDO Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR Inmaculada RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ Elena VALENCIANO
Mafalda Margarida AMORIM OLIVEIRA DE SOUSA Praktikanter José Inácio FARIA
Aliz-Timea ANDERCO Lokale assistenter Csaba SÓGOR
Michel Vincent ANDERLINI Akkrediterede assistenter Jasenko SELIMOVIC
Henrik Bang ANDERSEN Akkrediterede assistenter Rina Ronja KARI
Jens ANDERSEN Lokale assistenter Margrete AUKEN
Michel Bloch ANDERSEN Praktikanter Morten LØKKEGAARD
Martin ANDERSSON Akkrediterede assistenter Fredrick FEDERLEY
Karen Louise Anderton Lokale assistenter Keith TAYLOR
Armen ANDONIAN Akkrediterede assistenter Nirj DEVA
Beatriz ANDRADE Praktikanter Sofia RIBEIRO
Guenter ANDRAE Lokale assistenter Peter JAHR
Marton ANDRASSY Akkrediterede assistenter Tamás DEUTSCH
Elsa Andreadou Akkrediterede assistenter Kostas CHRYSOGONOS
Nikolay ANDREEV Akkrediterede assistenter Nikolay BAREKOV
Nikolay ANDREEV Lokale assistenter Mariya GABRIEL
Elka Andreeva Lokale assistenter Nikolay BAREKOV
Magdalina ANDREEVA Akkrediterede assistenter Nikolay BAREKOV
Sabina Andrei Praktikanter Claudia ȚAPARDEL
Francesko ANDREJA Praktikanter Ivan JAKOVČIĆ
Luis Ignacio ANDREU PALOMARES Lokale assistenter Florent MARCELLESI
Mieke ANDRIESE Akkrediterede assistenter Marcel de GRAAFF
Adriana-Roxana ANDRONIC Akkrediterede assistenter Damian DRĂGHICI
Artur ANDRYSIAK Tjenesteleverandører Jarosław KALINOWSKI
Perrine ANDRZEJEWSKI Akkrediterede assistenter Gilles PARGNEAUX
Anabel ANDUJAR VAZQUEZ Akkrediterede assistenter Francisco José MILLÁN MON
Eleftheria ANGELI Praktikanter Dimitrios PAPADIMOULIS
Martina ANGELINI Akkrediterede assistenter Rosa D'AMATO
MITKO ANGELOV Akkrediterede assistenter Svetoslav Hristov MALINOV
Daniel ANGER Lokale assistenter Arne LIETZ
Ioan Mircea Anghel Lokale assistenter Emilian PAVEL
Raluca ANGHEL Akkrediterede assistenter Emilian PAVEL
Adina-Maria ANGHELACHE Praktikanter Andi CRISTEA
Elena ANGHELINI Lokale assistenter Claudiu Ciprian TĂNĂSESCU
Pieyre Alexandre ANGLADE Assistenter for næstformandskabet/for kvæstorerne Pavel TELIČKA
Dario ANNOSCIA Akkrediterede assistenter Alfred SANT
Vincenza ANSELMO Praktikanter Barbara MATERA
Konstantina ANTHI Akkrediterede assistenter Eva KAILI
ANTHONY RJ WALKER IT SERVICES Tjenesteleverandører Jill SEYMOUR
Stephanie ANTOINE-JACQUEMARD Akkrediterede assistenter Frank ENGEL
Michela ANTONIOLI Lokale assistenter Massimiliano SALINI
Desislava ANTONOVA Lokale assistenter Svetoslav Hristov MALINOV
Marina ANTONOVA Akkrediterede assistenter Andrey NOVAKOV
Nazar ANTONYK Praktikanter Janusz LEWANDOWSKI
Russell Thomas ANTRAM Lokale assistenter Seb DANCE
Saara ANTTINEN Akkrediterede assistenter Liisa JAAKONSAARI
Vytautas ANUZIS Lokale assistenter Valentinas MAZURONIS
Karine AOUADJ Lokale assistenter Marielle de SARNEZ
Javier APARICIO RUBIO Akkrediterede assistenter Beatriz BECERRA BASTERRECHEA
Erik APEL Akkrediterede assistenter Bodil VALERO
Ana Cristina Apolinario Delgado Akkrediterede assistenter António MARINHO E PINTO
Danai APOSTOLIDOU Akkrediterede assistenter Notis MARIAS
APS STEUERBERATER Betalingsagenter Sylvia-Yvonne KAUFMANN Jo LEINEN Arne LIETZ Susanne MELIOR
APSIS AUDIT Betalingsagenter Marielle de SARNEZ Nathalie GRIESBECK Robert ROCHEFORT
AQUILONIS d.o.o Tjenesteleverandører Davor ŠKRLEC
Maximilian Marcello Horst ARACENA Akkrediterede assistenter Franz OBERMAYR
Gergely Laszlo ARATO Akkrediterede assistenter Péter NIEDERMÜLLER
Daniel Filipe ARAUJO CASTRO NEVES Akkrediterede assistenter Paulo RANGEL
Aroa ARAUZO PEREZ Lokale assistenter Javi LÓPEZ
ARCOLYS Tjenesteleverandører Michèle ALLIOT-MARIE
Monica ARENAS Lokale assistenter Louis MICHEL
Maxime ARGENTIN Lokale assistenter Nicolas BAY
Barbara ARGIOLAS Lokale assistenter Renato SORU
Mihaela ARGIROVA Lokale assistenter Andrey KOVATCHEV
Ida Aringer Praktikanter Karin KADENBACH
Cristina Maria ARION Akkrediterede assistenter Cristian Dan PREDA
ARISTON Tjenesteleverandører Miroslav POCHE
Antonino ARLACCHI Akkrediterede assistenter Ivo VAJGL
Mark ARLESTRAND Akkrediterede assistenter Jasenko SELIMOVIC
Justine ARNAUD Lokale assistenter Michèle RIVASI
Pierre-Yvain ARNAUD Lokale assistenter Guillaume BALAS
Isaac Nathan Esther ARNOUD Akkrediterede assistenter Nadine MORANO
Christian ARON Lokale assistenter Angelika NIEBLER
Miguel Xavier ARTETA ARILLA Lokale assistenter Maite PAGAZAURTUNDÚA RUIZ
ARTS MEDIA Tjenesteleverandører Raffaele FITTO
Artsylvania Media Srl Tjenesteleverandører Daniel BUDA
Cecilia ARVEDI Akkrediterede assistenter Daniela AIUTO
Maria Maijastiina ARVOLA Akkrediterede assistenter Petri SARVAMAA
ASAT CONSULTING (EX TAX ADVISORY & CONSULTING SRL) Betalingsagenter Adina-Ioana VĂLEAN
ASD - OIKONOMIKOI SYMVOYLOI Betalingsagenter Eva KAILI
Mariano Luis Asenjo Pajares Lokale assistenter Paloma LÓPEZ BERMEJO
Antoaneta ASENOVA Akkrediterede assistenter Filiz HYUSMENOVA
Asenia ASENOVA Lokale assistenter Nikolay BAREKOV
ASHTON KCJ Tjenesteleverandører Vicky FORD
ASIANAJOTOIMISTO FERENDA OY Betalingsagenter Pirkko RUOHONEN-LERNER Hannu TAKKULA
Alise ASKINEZERE Akkrediterede assistenter Catherine STIHLER
ASOCIATIA DEMOCRATIE, DIALOG, CIVILIZATIE Tjenesteleverandører Monica MACOVEI
Andre ASSARSSON Lokale assistenter Gunnar HÖKMARK
ASSOCIATION DES DEPUTES EUROPEENS PCF Betalingsagenter Patrick LE HYARIC
Karl-Hadrien ASTIE Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) Angélique DELAHAYE Brice HORTEFEUX
ASTRA REFIZ D.O.O. Betalingsagenter Tonino PICULA Davor ŠKRLEC
Christina ATALAY (WEBER) Lokale assistenter Peter SIMON
Magdalena Zhivkova Atanasova Lokale assistenter Nikolay BAREKOV
Tsvetelina ATANASOVA Lokale assistenter Georgi PIRINSKI
Georgios ATHANASIADIS Akkrediterede assistenter Theodoros ZAGORAKIS
Stephen Bryan ATKINSON Akkrediterede assistenter James CARVER
Andro ATLAGA Akkrediterede assistenter Ivica TOLIĆ
Dimitrios Atreidis Lokale assistenter Theodoros ZAGORAKIS
Sophie ATTUIL Akkrediterede assistenter Sylvie GUILLAUME
Jean-Gabriel AUDEBERT-LAS ROCHAS Akkrediterede assistenter Dominique RIQUET
AUDECA Betalingsagenter Guillaume BALAS Isabelle THOMAS
Patrice AUDIBERT Akkrediterede assistenter Frédérique RIES
AUDIT CONSEIL EXPERTISE - Guy Castinel Betalingsagenter Renaud MUSELIER
AUDITAX Betalingsagenter Vladimír MAŇKA Boris ZALA
AUDITCONSULTING EOOD Betalingsagenter Mariya GABRIEL
AUDITRIUSMAD AUDITORIA E CONSULTORIA LDA Betalingsagenter Liliana RODRIGUES
Aurelia Serena Auerbacher Akkrediterede assistenter Siegfried MUREŞAN
Claas AUGNER Tjenesteleverandører Martin SONNEBORN
Elisabeth AUGUSTIN Lokale assistenter Kerstin WESTPHAL
James Frederick AULIFFE Akkrediterede assistenter Richard ASHWORTH
Crawford Roy Martin AUSTIN Akkrediterede assistenter Steven WOOLFE
AUTOTAKSI PSALTIROV ROMAN S.P. Tjenesteleverandører Romana TOMC
David AVILA Betalingsagenter Marisa MATIAS
AVILA Spolka z ograniczona odpowiedzialnosci Betalingsagenter Zdzisław KRASNODĘBSKI
Manuel AVRAMESCU Akkrediterede assistenter Ramona Nicole MĂNESCU
Florin Alin AXIN Lokale assistenter Doru-Claudian FRUNZULICĂ
Lydia AXTMANN Lokale assistenter Beatrix von STORCH
Sophie Alexandra AYLMER Akkrediterede assistenter Keith TAYLOR
Cirilo Andre AZEVEDO DA COSTA Tjenesteleverandører Paulo RANGEL
Linda AZIZ Akkrediterede assistenter Cecilia WIKSTRÖM
AZUKEN LTD Betalingsagenter Ilhan KYUCHYUK
Claire Azzopardi Lokale assistenter Miriam DALLI
Nicholas Azzopardi Lokale assistenter David CASA
Anissa AZZOUG Lokale assistenter Christine REVAULT D'ALLONNES BONNEFOY

En akkrediteret assistent er ansat ved et af Europa-Parlamentets tre arbejdssteder (Bruxelles, Luxembourg eller Strasbourg) og har en ansættelseskontrakt i henhold til EU-lovgivningen, der er indgået direkte med Parlamentet. En lokal assistent er ansat i en af EU''s medlemsstater og har en ansættelseskontrakt eller en privatretlig tjenesteydelseskontrakt, der er indgået direkte med medlemmet og er underlagt national lovgivning. Medlemmerne kan desuden modtage praktikanter i EP''s bygninger og i medlemsstaterne.
For flere oplysninger, se afsnittet om personaleordninger (Regler for personale).