Søg

Assistenter

Type

Medlemmer

A P Steuerberatungsgesellschaft mbH Betalingsagenter Martina MICHELS Helmut SCHOLZ Gabriele ZIMMER
A QUO S. COOP. MAD Betalingsagenter Marina ALBIOL GUZMÁN Javier COUSO PERMUY
Zine Dajana ABASS ALI Akkrediterede assistenter Janusz KORWIN-MIKKE
ABBAS AND CO Betalingsagenter Amjad BASHIR
Hameed Shah ABBASI Lokale assistenter Amjad BASHIR
ABCD CONSULTANTS Betalingsagenter Emmanuel MAUREL Gilles PARGNEAUX
Stephanie ABELA Lokale assistenter Alfred SANT
Andrea ABONDIO Lokale assistenter Marco ZANNI
Marta ABOUD BELLAS Akkrediterede assistenter Tania GONZÁLEZ PEÑAS
Kaoutar ABOUSMIR Akkrediterede assistenter Sajjad KARIM
Jose Ruben ABREU DE CASTRO Akkrediterede assistenter Liliana RODRIGUES
Christoph ABT Akkrediterede assistenter Karl-Heinz FLORENZ
Rosa ACAMPORA Praktikanter Andrea COZZOLINO
ACCOUNTANTSKANTOOR G WOUTERS & CO BVBA Betalingsagenter Hilde VAUTMANS
ACCOUNTANTSKANTOOR G. WOUTERS EN CO Betalingsagenter Lieve WIERINCK
ACCOUNTOR TURKU/PARGAS ex-PRETAX Betalingsagenter Nils TORVALDS
Coline ACH Akkrediterede assistenter Christine REVAULT D'ALLONNES BONNEFOY
Susanne ACKERMANN Lokale assistenter Christian EHLER
Ioana Catalina ACONSTANTINESEI Akkrediterede assistenter Mihai ŢURCANU
AD OMNIA Tjenesteleverandører Iveta GRIGULE-PĒTERSE
Biborka ADAM Akkrediterede assistenter Ádám KÓSA
ADAMEC AUDIT S.R.O. Betalingsagenter Miroslav POCHE Stanislav POLČÁK Michaela ŠOJDROVÁ Pavel SVOBODA Tomáš ZDECHOVSKÝ
Tomas ADAMEC Praktikanter Lidia Joanna GERINGER de OEDENBERG
Polykarpos ADAMIDIS Akkrediterede assistenter Manolis KEFALOGIANNIS
Christopher ADAMS Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) Nigel FARAGE Raymond FINCH
Patrick Antony ADAMS Akkrediterede assistenter Syed KAMALL
Anna Dorota ADAMSKA - PELESZ Lokale assistenter Urszula KRUPA
Peter Gabor ADAMY Lokale assistenter Csaba MOLNÁR
Despoina ADAVALOGLOU Lokale assistenter Sotirios ZARIANOPOULOS
Matteo ADDUCI Akkrediterede assistenter Brando BENIFEI
Marjana Adomeit Lokale assistenter Jens GIESEKE
ADP-AUDIT, DANE, PORADENSTVO, S.R.O. Betalingsagenter Eduard KUKAN Ivan ŠTEFANEC
ADV. CARSTEN KISTEIN APS Betalingsagenter Margrete AUKEN
ADVOKATNI KANCELAR PETRASEK & SLEPICKA Tjenesteleverandører Kateřina KONEČNÁ
Nicolas Albert Daniel AFFLATET Akkrediterede assistenter Bernd LUCKE
Ana Cristina AFONSO LEITAO Akkrediterede assistenter António MARINHO E PINTO
AG. CED SRL Betalingsagenter Marco AFFRONTE
Ameyovi AGBEMAVOR Akkrediterede assistenter Maurice PONGA
Amelie AGGERHOLM Praktikanter Ole CHRISTENSEN
Karl AGIUS Akkrediterede assistenter Francis ZAMMIT DIMECH
AGL WIRTSCHAFTSTREUHAND UND STEUERBERATUNG Betalingsagenter Karoline GRASWANDER-HAINZ Karin KADENBACH Evelyn REGNER Josef WEIDENHOLZER
AGL WIRTSCHAFTSTREUHAND UND STEUERBERATUNG Betalingsagenter (gruppe af medlemmer) Eugen FREUND Karoline GRASWANDER-HAINZ Karin KADENBACH Evelyn REGNER Josef WEIDENHOLZER
Matteo AGNOLETTO Lokale assistenter Renata BRIANO
AGRAR EUROPA kft. Tjenesteleverandører György HÖLVÉNYI
Immaculada AGUILAR NACHER Tjenesteleverandører Beatriz BECERRA BASTERRECHEA
Yumgyul AHMEDOVA Lokale assistenter Filiz HYUSMENOVA
AITNET - Tomasz Bystrowski Tjenesteleverandører Róża Gräfin von THUN UND HOHENSTEIN
Sevdzhan AKIF Lokale assistenter Ilhan KYUCHYUK
Valeriya AKSENOVA Praktikanter Iveta GRIGULE-PĒTERSE
Iina Maari Inkeri ALANKO Akkrediterede assistenter Sirpa PIETIKÄINEN
Giovanni ALBANI Betalingsagenter Damiano ZOFFOLI
Sarah Maria ALBER Akkrediterede assistenter Ingeborg GRÄSSLE
Pilar ALBERT SANCHEZ Akkrediterede assistenter Santiago FISAS AYXELÀ
Hana ALBORGHETTI Praktikanter Jozo RADOŠ
Pelegrin Antonio ALCOLEA AULLON Akkrediterede assistenter Paloma LÓPEZ BERMEJO
Jelena ALEKSIC Lokale assistenter Ivo VAJGL
Nevena ALEKSIEVA Lokale assistenter Sergei STANISHEV
Gergana ALEKSOVA Lokale assistenter Peter KOUROUMBASHEV
Miglė Alenčikaitė Akkrediterede assistenter Antanas GUOGA
Loredana-Gabriela Alexandru Akkrediterede assistenter Sorin MOISĂ
Ruxandra-Alina ALEXE Lokale assistenter Daciana Octavia SÂRBU
Ismail ALI FARAH Tjenesteleverandører Cécile Kashetu KYENGE
Zooula ALKIVIADI Lokale assistenter Demetris PAPADAKIS
All Profit Business & Co s.c. Betalingsagenter Danuta JAZŁOWIECKA
John ALLEN Lokale assistenter Tim AKER
ALLOTT AND ASSOCIATES LIMITED Tjenesteleverandører John PROCTER
ALLROUND SERVICE GmbH Betalingsagenter Udo VOIGT
Par Rikard ALLVIN Lokale assistenter Max ANDERSSON
Lajos ALMASI Lokale assistenter Krisztina MORVAI
Nagore ALMENA ARBEO Akkrediterede assistenter Pilar del CASTILLO VERA
ALMOND TREE s.r.l. Tjenesteleverandører Rosa D'AMATO
Alba ALONSO GARCIA Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA Inés AYALA SENDER José BLANCO LÓPEZ Soledad CABEZÓN RUIZ Jonás FERNÁNDEZ Iratxe GARCÍA PÉREZ Eider GARDIAZABAL RUBIAL Enrique GUERRERO SALOM Sergio GUTIÉRREZ PRIETO Ramón JÁUREGUI ATONDO Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR Inmaculada RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ Elena VALENCIANO
ALPHA ACCOUNTING AND CONSULTING SA Betalingsagenter Maria SPYRAKI
Laure ALTEIRAC Akkrediterede assistenter Michèle ALLIOT-MARIE
Marie Katharina ALTER Akkrediterede assistenter Gesine MEISSNER
Nicholas James ALTHAM Akkrediterede assistenter Jacqueline FOSTER
Giancarlo ALTIERI Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Andrea COZZOLINO Roberto GUALTIERI
Pierre-Edouard Tamatoa ALTIERI Akkrediterede assistenter Renaud MUSELIER
ALTING, S.R.O. Tjenesteleverandører Pál CSÁKY
Jon ALTOLAGIRRE ASKASIBAR Lokale assistenter Josu JUARISTI ABAUNZ
ALTONEO Conseil Betalingsagenter Jean ARTHUIS
Magali ALTOUNIAN Akkrediterede assistenter Françoise GROSSETÊTE
Victor Luis ALVAREZ MARTINEZ Lokale assistenter Estefanía TORRES MARTÍNEZ
JOSE ALBERTO ALVES PEREIRA Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Francisco ASSIS Ana GOMES Liliana RODRIGUES Maria João RODRIGUES Manuel dos SANTOS Ricardo SERRÃO SANTOS Pedro SILVA PEREIRA Carlos ZORRINHO
Antonella ALVISINI Akkrediterede assistenter Paolo DE CASTRO
AM ASPECT OOD Betalingsagenter Eva MAYDELL
Maria Do Rosario Henriques AMADOR Lokale assistenter João PIMENTA LOPES
Hakan AMASYALI Akkrediterede assistenter Filiz HYUSMENOVA
Santa AMATO Praktikanter Salvatore CICU
Jean Etienne Marie Patrick AMAUDRIC DU CHAFFAUT Akkrediterede assistenter Angélique DELAHAYE
Benedetta AMBROGETTI Lokale assistenter Simona BONAFÈ
Marlena Agnieszka AMBROZIK Lokale assistenter Urszula KRUPA
Justyna AMKO Ameljan-Kowalska Tjenesteleverandører Kazimierz Michał UJAZDOWSKI
Filomena AMOR MERINO Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA Inés AYALA SENDER José BLANCO LÓPEZ Soledad CABEZÓN RUIZ Jonás FERNÁNDEZ Iratxe GARCÍA PÉREZ Eider GARDIAZABAL RUBIAL Enrique GUERRERO SALOM Sergio GUTIÉRREZ PRIETO Ramón JÁUREGUI ATONDO Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR Inmaculada RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ Elena VALENCIANO
Alexandre AMRANE Lokale assistenter Franck PROUST
Michel Vincent ANDERLINI Akkrediterede assistenter Jasenko SELIMOVIC
Jens ANDERSEN Lokale assistenter Margrete AUKEN
Martin ANDERSEN Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Ole CHRISTENSEN Jeppe KOFOD Christel SCHALDEMOSE
Mikkel Bang Andersen Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Ole CHRISTENSEN Jeppe KOFOD Christel SCHALDEMOSE
Mikkel Mejling ANDERSEN Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Ole CHRISTENSEN Jeppe KOFOD Christel SCHALDEMOSE
Martin ANDERSSON Akkrediterede assistenter Fredrick FEDERLEY
Olivia Jeanna Beatrice ANDERSSON Akkrediterede assistenter Gunnar HÖKMARK
Karen Louise Anderton Lokale assistenter Keith TAYLOR
Guenter ANDRAE Lokale assistenter Peter JAHR
Marton ANDRASSY Akkrediterede assistenter Tamás DEUTSCH
Eleonore Anne ANDRE Akkrediterede assistenter Nadine MORANO
Elsa Andreadou Akkrediterede assistenter Kostas CHRYSOGONOS
Nikolay ANDREEV Akkrediterede assistenter Nikolay BAREKOV
Elka Andreeva Lokale assistenter Nikolay BAREKOV
Magdalina ANDREEVA Akkrediterede assistenter Nikolay BAREKOV
Luis Ignacio ANDREU PALOMARES Lokale assistenter Florent MARCELLESI
MIEKE ANDRIESE Akkrediterede assistenter Marcel de GRAAFF
Adriana-Roxana ANDRONIC Akkrediterede assistenter Damian DRĂGHICI
Artur ANDRYSIAK Tjenesteleverandører Jarosław KALINOWSKI
Perrine ANDRZEJEWSKI Akkrediterede assistenter Gilles PARGNEAUX
Anabel ANDUJAR VAZQUEZ Akkrediterede assistenter Francisco José MILLÁN MON
Matteo ANGELI Tjenesteleverandører Herbert DORFMANN
Martina ANGELINI Akkrediterede assistenter Rosa D'AMATO
Kiril ANGELOV Lokale assistenter Nikolay BAREKOV
MITKO ANGELOV Akkrediterede assistenter Svetoslav Hristov MALINOV
Daniel ANGER Lokale assistenter Arne LIETZ
Ioan Mircea Anghel Lokale assistenter Emilian PAVEL
Raluca ANGHEL Akkrediterede assistenter Emilian PAVEL
Adina-Maria ANGHELACHE Praktikanter Andi CRISTEA
Elena ANGHELINI Lokale assistenter Claudiu Ciprian TĂNĂSESCU
Dario ANNOSCIA Akkrediterede assistenter Alfred SANT
Konstantina ANTHI Akkrediterede assistenter Eva KAILI
Andrei-Tiberius ANTOHI Lokale assistenter Dan NICA
Stephanie ANTOINE-JACQUEMARD Akkrediterede assistenter Frank ENGEL
Michela ANTONIOLI Lokale assistenter Massimiliano SALINI
Desislava ANTONOVA Lokale assistenter Svetoslav Hristov MALINOV
Marina ANTONOVA Akkrediterede assistenter Andrey NOVAKOV
Saara ANTTINEN Akkrediterede assistenter Liisa JAAKONSAARI
Vytautas ANUZIS Lokale assistenter Valentinas MAZURONIS
Erik APEL Lokale assistenter Bodil VALERO
Ana Cristina Apolinario Delgado Akkrediterede assistenter António MARINHO E PINTO
APOSTOLOWIE OPINII SP Z.O.O. Tjenesteleverandører Michał BONI
APOSTROF MEDIA SRL Tjenesteleverandører Maria GRAPINI
APS STEUERBERATER Betalingsagenter Sylvia-Yvonne KAUFMANN Jo LEINEN Arne LIETZ Susanne MELIOR
APSIS AUDIT Betalingsagenter Nathalie GRIESBECK Robert ROCHEFORT
Michael AQUILINA Lokale assistenter Francis ZAMMIT DIMECH
AQUILONIS d.o.o Tjenesteleverandører Davor ŠKRLEC
Maximilian Marcello Horst ARACENA Akkrediterede assistenter Franz OBERMAYR
Rafaella ARAPOVIC Praktikanter Davor ŠKRLEC
Gergely Laszlo ARATO Lokale assistenter Péter NIEDERMÜLLER
Daniel Filipe ARAUJO CASTRO NEVES Akkrediterede assistenter Paulo RANGEL
Lobo ARAUJO Praktikanter José Manuel FERNANDES
Aroa ARAUZO PEREZ Lokale assistenter Javi LÓPEZ
Francesco ARCIULI Praktikanter Raffaele FITTO
ARCOLYS Tjenesteleverandører Michèle ALLIOT-MARIE
Henrieta Costina ARDELEAN Lokale assistenter Daniel BUDA
Monica ARENAS Lokale assistenter Louis MICHEL
Maxime ARGENTIN Lokale assistenter Nicolas BAY
Mihaela ARGIROVA Lokale assistenter Andrey KOVATCHEV
Cristina Maria ARION Akkrediterede assistenter Cristian Dan PREDA
Antonino ARLACCHI Akkrediterede assistenter Ivo VAJGL
Pierre-Yvain ARNAUD Lokale assistenter Guillaume BALAS
Christian ARON Lokale assistenter Angelika NIEBLER
Benedetta ARRIGHINI Praktikanter Luigi MORGANO
Miguel Xavier ARTETA ARILLA Lokale assistenter Maite PAGAZAURTUNDÚA RUIZ
ARTS MEDIA Tjenesteleverandører Raffaele FITTO
Artsylvania Media Srl Tjenesteleverandører Daniel BUDA
Cecilia ARVEDI Akkrediterede assistenter Daniela AIUTO
Maria Maijastiina ARVOLA Akkrediterede assistenter Petri SARVAMAA
ASAT CONSULTING (EX TAX ADVISORY & CONSULTING SRL) Betalingsagenter Adina-Ioana VĂLEAN
Antoaneta ASENOVA Akkrediterede assistenter Filiz HYUSMENOVA
Asenia ASENOVA Lokale assistenter Nikolay BAREKOV
Rahila ASFA Praktikanter Amjad BASHIR
Ruth ASHWORTH Lokale assistenter Julie WARD
ASIANAJOTOIMISTO FERENDA OY Betalingsagenter Pirkko RUOHONEN-LERNER Hannu TAKKULA
Alise ASKINEZERE Akkrediterede assistenter Catherine STIHLER
ASOCIATIA DEMOCRATIE, DIALOG, CIVILIZATIE Tjenesteleverandører Monica MACOVEI
Lui ASQUITH Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) Paul BRANNEN Jude KIRTON-DARLING
Andre ASSARSSON Lokale assistenter Gunnar HÖKMARK
ASSOCIATION DES DEPUTES EUROPEENS Betalingsagenter Marie-Pierre VIEU
ASSOCIATION DES DEPUTES EUROPEENS PCF Betalingsagenter Patrick LE HYARIC
Karl-Hadrien ASTIE Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) Angélique DELAHAYE Brice HORTEFEUX
ASTRA REFIZ D.O.O. Betalingsagenter Tonino PICULA Davor ŠKRLEC
Dennis Brown ASUMAH Lokale assistenter Nathan GILL
Magdalena Zhivkova Atanasova Lokale assistenter Nikolay BAREKOV
Tsvetelina ATANASOVA Lokale assistenter Georgi PIRINSKI
Georgios ATHANASIADIS Akkrediterede assistenter Theodoros ZAGORAKIS
Stephen Bryan ATKINSON Akkrediterede assistenter James CARVER
Dimitrios Atreidis Lokale assistenter Theodoros ZAGORAKIS
Luca ATTANASIO Tjenesteleverandører Silvia COSTA
AUDECA Betalingsagenter Guillaume BALAS Isabelle THOMAS
Patrice AUDIBERT Akkrediterede assistenter Frédérique RIES
AUDIT CONSEIL EXPERTISE - Guy Castinel Betalingsagenter Renaud MUSELIER
AUDITAX Betalingsagenter Vladimír MAŇKA Boris ZALA
AUDITRIUSMAD AUDITORIA E CONSULTORIA LDA Betalingsagenter Liliana RODRIGUES
Aurelia Serena Auerbacher Akkrediterede assistenter Siegfried MUREŞAN
Antonio AUFIERO Praktikanter Fulvio MARTUSCIELLO
Claas AUGNER Tjenesteleverandører Martin SONNEBORN
Elisabeth AUGUSTIN Lokale assistenter Kerstin WESTPHAL
James Frederick AULIFFE Akkrediterede assistenter Richard ASHWORTH
Crawford Roy Martin AUSTIN Akkrediterede assistenter Steven WOOLFE
David AVILA Betalingsagenter Marisa MATIAS
Elena Sofia AVINO Lokale assistenter Fulvio MARTUSCIELLO
Manuel AVRAMESCU Akkrediterede assistenter Ramona Nicole MĂNESCU
Alice AWAD Praktikanter Piernicola PEDICINI
Florin Alin AXIN Lokale assistenter Doru-Claudian FRUNZULICĂ
Sophie Alexandra AYLMER Akkrediterede assistenter Keith TAYLOR
AZETS INSIGHT AB Betalingsagenter Max ANDERSSON Malin BJÖRK Christofer FJELLNER Gunnar HÖKMARK
AZETS INSIGHT AB Betalingsagenter (gruppe af medlemmer) Jytte GUTELAND Anna HEDH Olle LUDVIGSSON Jens NILSSON Marita ULVSKOG
Cirilo Andre AZEVEDO DA COSTA Lokale assistenter Paulo RANGEL
Zunaira AZHAR Tjenesteleverandører Sajjad KARIM
LINDA AZIZ Akkrediterede assistenter Cecilia WIKSTRÖM
AZUKEN LTD Betalingsagenter Ilhan KYUCHYUK
Nicholas Azzopardi Lokale assistenter David CASA
Anissa AZZOUG Lokale assistenter Christine REVAULT D'ALLONNES BONNEFOY

En akkrediteret assistent er ansat ved et af Europa-Parlamentets tre arbejdssteder (Bruxelles, Luxembourg eller Strasbourg) og har en ansættelseskontrakt i henhold til EU-lovgivningen, der er indgået direkte med Parlamentet. En lokal assistent er ansat i en af EU''s medlemsstater og har en ansættelseskontrakt eller en privatretlig tjenesteydelseskontrakt, der er indgået direkte med medlemmet og er underlagt national lovgivning. Medlemmerne kan desuden modtage praktikanter i EP''s bygninger og i medlemsstaterne.
For flere oplysninger, se afsnittet om personaleordninger (Regler for personale).