Søg

Assistenter

Type

Medlemmer

Domenico D'AGOSTINO Betalingsagenter Aldo PATRICIELLO
Giulia D'agostino Lokale assistenter Daniela AIUTO
Jason Matthew D'ANTONIO Praktikanter Petras AUŠTREVIČIUS
Maria Teresa D'ARENZO Lokale assistenter Raffaele FITTO
Godefroy Marie Renaud D'HARCOURT Akkrediterede assistenter Mireille D'ORNANO
Nathalie D'HOLLANDE Lokale assistenter Mylène TROSZCZYNSKI
Clarisse Marisa DA COSTA PAIS ALMEIDA LOPES Praktikanter José Inácio FARIA
Nuno Andre DA COSTA SOARES TOME Lokale assistenter Ricardo SERRÃO SANTOS
Catarina DA CUNHA RIBEIRO DE BRAGANÇA MILHEIRO Praktikanter Nuno MELO
Wiebke DA CUNHA Lokale assistenter Iris HOFFMANN
Miguel Alexandre DA HORTA CARDOSO Akkrediterede assistenter Liliana RODRIGUES
Mario Jose DA SILVA MALHEIRO FERNANDES Lokale assistenter José Manuel FERNANDES
Jana DABBELT Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Markus FERBER Markus PIEPER Sven SCHULZE
Mirella DABEK Lokale assistenter Marek PLURA
Jaroslaw Dabkowski Lokale assistenter Bolesław G. PIECHA
Sabina DACHOWSKA Lokale assistenter Andrzej GRZYB
Marie-Alix Isaure DADILLON Akkrediterede assistenter Thierry CORNILLET
Anne DAEMS Akkrediterede assistenter Charles GOERENS
Blagoveska Genchova DAFKOVA Lokale assistenter Nikolay BAREKOV
Paraskevi DAGKA Lokale assistenter Sotirios ZARIANOPOULOS
Staffan DAHL Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Jytte GUTELAND Anna HEDH Olle LUDVIGSSON Jens NILSSON Marita ULVSKOG
Anke Dahlemann Lokale assistenter Iris HOFFMANN
Katarina DAHLMAN Akkrediterede assistenter Nils TORVALDS
Berit Elisabeth DAHLSTRÖM Akkrediterede assistenter Malin BJÖRK
Martin Paul DALES Lokale assistenter John PROCTER
Giada DALLARI Lokale assistenter Cécile Kashetu KYENGE
Miriam DALLI Akkrediterede assistenter Miriam DALLI
Theodossia DALMARA Lokale assistenter Konstantinos PAPADAKIS
Joseph DALMAS Lokale assistenter Francis ZAMMIT DIMECH
Daniele DALVIT Tjenesteleverandører Herbert DORFMANN
Roman DAMBEK Lokale assistenter Anna Elżbieta FOTYGA
Manon Tassadit DAMESTOY Akkrediterede assistenter Marie-Christine VERGIAT
Daniela DANAILOVA Lokale assistenter Momchil NEKOV
Mariya DANCHOVA Lokale assistenter Asim Ahmedov ADEMOV
Agnieszka Barbara DANECKA Akkrediterede assistenter Tomasz Piotr PORĘBA
Ly DANG LE Akkrediterede assistenter Jan ZAHRADIL
Luigi DANIELE Praktikanter Elena GENTILE
Paris DANIELIDIS Lokale assistenter Demetris PAPADAKIS
Nadia DAOUD Akkrediterede assistenter Gérard DEPREZ
Maximilien Georges DARDEL Akkrediterede assistenter Marie-Christine VERGIAT
Pelayo Jose DARIAS PINEIRO Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA Inés AYALA SENDER José BLANCO LÓPEZ Soledad CABEZÓN RUIZ Jonás FERNÁNDEZ Iratxe GARCÍA PÉREZ Eider GARDIAZABAL RUBIAL Enrique GUERRERO SALOM Sergio GUTIÉRREZ PRIETO Ramón JÁUREGUI ATONDO Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR Inmaculada RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ Elena VALENCIANO
Christiane DARLATT Tjenesteleverandører Constanze KREHL
Gabor DAROCZI Tjenesteleverandører Benedek JÁVOR
Raymon DASSI Akkrediterede assistenter Cécile Kashetu KYENGE
Manuel DAVID Akkrediterede assistenter Petra KAMMEREVERT
Louise DAVIES Lokale assistenter Margot PARKER
Alexander DAVIS Akkrediterede assistenter Daniel DALTON
Conor DAVIS MCGUINNESS Lokale assistenter Liadh NÍ RIADA
Erin Caryl DAVISON Praktikanter Alfred SANT
Berenice Dawes Lokale assistenter James CARVER
Brian DAWSON Akkrediterede assistenter Brian HAYES
Martin Paul DAY Akkrediterede assistenter Bill ETHERIDGE
Audrey Simone Jacqueline DAYMARD Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Dominique BILDE Christelle LECHEVALIER
Teresa Maria DE ALMEIDA E CASTRO Tjenesteleverandører Maria João RODRIGUES
Frank DE BOER Tjenesteleverandører Iuliu WINKLER
Klaas DE BOER Akkrediterede assistenter Gesine MEISSNER
Laura DE BONI Akkrediterede assistenter Marco ZULLO
Gabriel DE CACERES CABRERO Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Pilar AYUSO Pilar del CASTILLO VERA Agustín DÍAZ DE MERA GARCÍA CONSUEGRA Rosa ESTARÀS FERRAGUT Santiago FISAS AYXELÀ Esteban GONZÁLEZ PONS Luis de GRANDES PASCUAL Esther HERRANZ GARCÍA Carlos ITURGAIZ Teresa JIMÉNEZ-BECERRIL BARRIO Verónica LOPE FONTAGNÉ Antonio LÓPEZ-ISTÚRIZ WHITE Gabriel MATO Francisco José MILLÁN MON José Ignacio SALAFRANCA SÁNCHEZ-NEYRA Ramón Luis VALCÁRCEL SISO
Chiara DE CAPITANI Akkrediterede assistenter Barbara SPINELLI
Olivia DE FOUCHIER Praktikanter Rachida DATI
Romain DE LACOSTE LAREYMONDIE Akkrediterede assistenter Philippe LOISEAU
Olivia DE LASTEYRIE Akkrediterede assistenter Alain LAMASSOURE
Annika DE MAEYER Akkrediterede assistenter Helga STEVENS
Sanne DE MAYER Akkrediterede assistenter Neena GILL
Paulo Roberto DE MEDEIROS DO NASCIMENTO CABR Akkrediterede assistenter Sofia RIBEIRO
Joost DE MEULDER Akkrediterede assistenter Catherine BEARDER
Giovanni DE PAOLA Akkrediterede assistenter Cécile Kashetu KYENGE
Helene Laura G DE PIERPONT Akkrediterede assistenter Antonio LÓPEZ-ISTÚRIZ WHITE
Blanca DE RIQUER GATELL Akkrediterede assistenter Ernest URTASUN
Gianluca DE ROSA Lokale assistenter Fulvio MARTUSCIELLO
Stefanie De Ruiter Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) Agnes JONGERIUS Kati PIRI Paul TANG
Maria Do Pilar DE SA CARNEIRO D'OREY Akkrediterede assistenter Ernest URTASUN
Lorrain Bernard De Saint Affrique Lokale assistenter Jean-Marie LE PEN
Francisco Javier DE SANTA CIRILA GUTIERREZ Lokale assistenter Tania GONZÁLEZ PEÑAS
Ana Cristina DE SOUSA CAMILO Akkrediterede assistenter Ricardo SERRÃO SANTOS
Gilles DE STERCKE Akkrediterede assistenter Hugues BAYET
Arriane DE THURET Akkrediterede assistenter Mario BORGHEZIO
Antonio DE TORRE ALVAREZ Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) Javier NART Carolina PUNSET
Eva DE TROIJ Praktikanter Matthijs van MILTENBURG
Kirsten DE VRIES Akkrediterede assistenter Sophia in 't VELD
Jan DE ZUTTER Akkrediterede assistenter Kathleen VAN BREMPT
Kamilla DEBRECENI Praktikanter Andrea BOCSKOR
Suzanne DECAT Praktikanter Hilde VAUTMANS
Magdalena DECKER Lokale assistenter Krystyna ŁYBACKA
Foteini DEDE Akkrediterede assistenter Sofia SAKORAFA
Chloe Marie Cecilie DEFISE Akkrediterede assistenter Frédérique RIES
Paul DEGABRIELE Lokale assistenter David CASA
Ilka DEGE Lokale assistenter Martin HÄUSLING
Debora DEGL'INNOCENTI Lokale assistenter Paolo DE CASTRO
Sven Lucas DEIMEL Tjenesteleverandører Peter LIESE
Nadia Alexandra DEIS Praktikanter Jens ROHDE
Lucia DEL CASTILLO POLLAN Akkrediterede assistenter Roberts ZĪLE
ALESSANDRO DEL FORNO Praktikanter Nicola DANTI
Ignacio Santiago DEL OLMO TEJERINA Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA Inés AYALA SENDER José BLANCO LÓPEZ Soledad CABEZÓN RUIZ Jonás FERNÁNDEZ Iratxe GARCÍA PÉREZ Eider GARDIAZABAL RUBIAL Enrique GUERRERO SALOM Sergio GUTIÉRREZ PRIETO Ramón JÁUREGUI ATONDO Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR Inmaculada RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ Elena VALENCIANO
Daniel DEL PINO ROJAS Akkrediterede assistenter Marina ALBIOL GUZMÁN
Maria DEL SORDO Lokale assistenter Fabio Massimo CASTALDO
Patrick Delacroix Lokale assistenter Patrick LE HYARIC
Quentin Ludovic DELARUE Akkrediterede assistenter Patricia LALONDE
Raphael DELARUE Akkrediterede assistenter Eric ANDRIEU
Nicola DELBONO Lokale assistenter Luigi MORGANO
Laure Georgette DELCROIX Akkrediterede assistenter Sylvie GUILLAUME
Benoist DELECOURT Akkrediterede assistenter Sylvie GODDYN
Giuseppe DELFINO Praktikanter Alberto CIRIO
Ines DELGADO HEITOR ALVES Akkrediterede assistenter Maria João RODRIGUES
Manuel DELGADO MERONO Praktikanter Ramón Luis VALCÁRCEL SISO
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB Betalingsagenter Rina Ronja KARI
Eduard DELPUTTE Praktikanter Tom VANDENKENDELAERE
Flavien DELTORT Akkrediterede assistenter Fabio Massimo CASTALDO
Oksana DEMENTJEVA Lokale assistenter Andrejs MAMIKINS
Agota-Dorottya DEMETER Akkrediterede assistenter Kinga GÁL
Atilla DEMIR Lokale assistenter Hugues BAYET
Angelika DEMMER-SCHMIDT Lokale assistenter Klaus BUCHNER
Matteo DEMURTAS Betalingsagenter Salvatore CICU
Wim DEMUYLDER Lokale assistenter Mark DEMESMAEKER
Joris DEN BLANKEN Akkrediterede assistenter Gerben-Jan GERBRANDY
Petrus Jacobus Leonard DEN BOEF Akkrediterede assistenter Bas BELDER
Reinhard Cornelis DEN TOOM Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Bas EICKHOUT Judith SARGENTINI
Laszlo DENES Lokale assistenter László TŐKÉS
Gaspard DENIS Akkrediterede assistenter Philippe LAMBERTS
Özlem DENIZ Akkrediterede assistenter Martina WERNER
Katrin DENKER Tjenesteleverandører Kerstin WESTPHAL
Pierrick Ralf Eric DENNEQUIN Akkrediterede assistenter Florian PHILIPPOT
Anne-Michele DEPREZ Akkrediterede assistenter Robert ROCHEFORT
Kelly DERMUL Akkrediterede assistenter Anneleen VAN BOSSUYT
Olivier DERRUINE Akkrediterede assistenter Philippe LAMBERTS
Laura Marie DERUAZ Akkrediterede assistenter Werner LANGEN
Celine DERVEAUX Akkrediterede assistenter Charles GOERENS
Benjamin DESCAMPS Akkrediterede assistenter Marc JOULAUD
Eduardo DESCARTIN DEHESA Akkrediterede assistenter Verónica LOPE FONTAGNÉ
Veronique DESCHAMPS Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Maria ARENA Hugues BAYET Marc TARABELLA
Quentin DESCHANDELLIERS Akkrediterede assistenter Marc JOULAUD
Nils DESCHRIJVER Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Mark DEMESMAEKER Sander LOONES Helga STEVENS Anneleen VAN BOSSUYT
Jean-Marc DESFILHES Akkrediterede assistenter José BOVÉ
Lise DESHAUTEL Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) José BOVÉ Karima DELLI Pascal DURAND Yannick JADOT Eva JOLY Michèle RIVASI
Giovanni DESIR Praktikanter Marlene MIZZI
Coralie Jeanne E DESIRONT Akkrediterede assistenter Marc TARABELLA
Marc-Andre DESMARAIS Akkrediterede assistenter Nosheena MOBARIK
Moritz DEUTSCHMANN Akkrediterede assistenter Udo BULLMANN
Katarzyna DEVAVRY Akkrediterede assistenter Jan OLBRYCHT
DEWA Betalingsagenter Luděk NIEDERMAYER Jaromír ŠTĚTINA
Tommaso DI BATTISTA Akkrediterede assistenter Daniela AIUTO
Pietro DI BERNARDO Lokale assistenter Nicola CAPUTO
Fabiana DI CAPRIO Praktikanter Nicola CAPUTO
Leonardo DI FRANCO Akkrediterede assistenter Laura FERRARA
Silvia DI GIACOMO Lokale assistenter Eleonora FORENZA
Marida Francesca DI GIROLAMO Akkrediterede assistenter Piernicola PEDICINI
Luca DI MARCO Lokale assistenter Marco ZANNI
Gaetano DI MURO Lokale assistenter Patrizia TOIA
Annalisa DI NARDO Akkrediterede assistenter Massimo PAOLUCCI
Valerio DI PIETRO Tjenesteleverandører Andrea COZZOLINO
Stefano DI PLACIDO Betalingsagenter Silvia COSTA
Ilaria DI RAUSO Lokale assistenter Nicola CAPUTO
Valentina DI SIMONE Akkrediterede assistenter Elly SCHLEIN
Salvatore DI STEFANO Lokale assistenter Salvatore Domenico POGLIESE
Ioanna DIAKOGIANNI Lokale assistenter Dimitrios PAPADIMOULIS
Doris DIALER Akkrediterede assistenter Michel REIMON
Aminata DIALLO Praktikanter Francis ZAMMIT DIMECH
Alberto DIANA Lokale assistenter Angelo CIOCCA
Isidor DIAZ COMA Praktikanter Jordi SOLÉ
Andres DIAZ-VARELA LOPEZ Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA Inés AYALA SENDER José BLANCO LÓPEZ Soledad CABEZÓN RUIZ Jonás FERNÁNDEZ Iratxe GARCÍA PÉREZ Eider GARDIAZABAL RUBIAL Enrique GUERRERO SALOM Sergio GUTIÉRREZ PRIETO Ramón JÁUREGUI ATONDO Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR Inmaculada RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ Elena VALENCIANO
DICKENS & CO Betalingsagenter Nathan GILL
Paul DIEGEL Akkrediterede assistenter Klaus BUCHNER
Maria Elena DIEGO CASTELLANOS Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA Inés AYALA SENDER José BLANCO LÓPEZ Soledad CABEZÓN RUIZ Jonás FERNÁNDEZ Iratxe GARCÍA PÉREZ Eider GARDIAZABAL RUBIAL Enrique GUERRERO SALOM Sergio GUTIÉRREZ PRIETO Ramón JÁUREGUI ATONDO Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR Inmaculada RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ Elena VALENCIANO
Dorothee DIEHL Lokale assistenter Michael GAHLER
Felix DIEKMANN-LANGE Lokale assistenter David McALLISTER
Philippe DIEVART Lokale assistenter Sylvie GODDYN
DIGITAL GRAVITY LEVEL LDA Tjenesteleverandører Pedro SILVA PEREIRA
Eleftherios DIKAIOS Akkrediterede assistenter Kostas CHRYSOGONOS
Asta DIKCIUVIENE Lokale assistenter Algirdas SAUDARGAS
Claire Anne Valerie DILE Akkrediterede assistenter Patricia LALONDE
Koenraad DILLEN Akkrediterede assistenter Joëlle BERGERON
Irmi DILLENBOURG Lokale assistenter Albert DESS
Siobhan DILLON Akkrediterede assistenter Derek VAUGHAN
Emil DIMITROV Akkrediterede assistenter Andrey KOVATCHEV
Desislava DIMITROVA Akkrediterede assistenter Marlene MIZZI
Petya DIMITROVA Lokale assistenter Vladimir URUTCHEV
Zlatka Dimitrova Lokale assistenter Eva MAYDELL
Elena DIMOSTHENOUS Akkrediterede assistenter Costas MAVRIDES
Monika DIMOVA Lokale assistenter Andrey NOVAKOV
Ugo DINACCI Praktikanter Enrico GASBARRA
Jelena DINKIC Tjenesteleverandører Željana ZOVKO
Ana Rosa DINNISSEN Akkrediterede assistenter Gerben-Jan GERBRANDY
Carmen DINU Akkrediterede assistenter Viorica DĂNCILĂ
Xose Anton DIOS MARINO Akkrediterede assistenter José BLANCO LÓPEZ
Leopold Andreas DITTLER Praktikanter Christian EHLER
Benoit Dive Lokale assistenter Philippe LAMBERTS
Maria DIVIZIEVA Lokale assistenter Sergei STANISHEV
Himaya DJEBOURI Praktikanter Thierry CORNILLET
Evandro DO ARAMAL CASTRO Lokale assistenter Santiago FISAS AYXELÀ
Helena DOBERER Praktikanter Heinz K. BECKER
Marcela DOBESOVA Lokale assistenter Anna ZÁBORSKÁ
Eduard Marian DOBRE Tjenesteleverandører Siegfried MUREŞAN
Scott DOBSON Lokale assistenter Seb DANCE
Theresa DOETSCH Akkrediterede assistenter Claude TURMES
Aleksandra Ewa DOLGAN Lokale assistenter Michał MARUSIK
Zuzana DOLINAYOVA-KUTLIKOVA Lokale assistenter Jana ŽITŇANSKÁ
Kristyna DOLINEK HAVLIGEROVA Lokale assistenter Miroslav POCHE
Henrik DOMANSKY Praktikanter Petra KAMMEREVERT
Stephanie DOMAS Akkrediterede assistenter Elisabeth MORIN-CHARTIER
Kristof DOMINA Akkrediterede assistenter Tamás MESZERICS
Alexandra DOMINGUEZ Praktikanter Krišjānis KARIŅŠ
David DOMINGUEZ NACIMIENTO Akkrediterede assistenter Ángela VALLINA
Gergo DOMSODI Akkrediterede assistenter Tamás MESZERICS
Gonzalo DONAIRE Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) Xabier BENITO ZILUAGA Tania GONZÁLEZ PEÑAS Lola SÁNCHEZ CALDENTEY Estefanía TORRES MARTÍNEZ Miguel URBÁN CRESPO
Aneta DONCHEVA Tjenesteleverandører Iskra MIHAYLOVA
Ekaterina Svetoslavova DONCHEVA Akkrediterede assistenter Peter KOUROUMBASHEV
Mariya DONCHEVA Lokale assistenter Vladimir URUTCHEV
Mihai-Florin DONEA Tjenesteleverandører Maria GRAPINI
Iulian DONICI Lokale assistenter Victor BOŞTINARU
Vaia DORMOUSOGOU Praktikanter Maria SPYRAKI
Grzegorz DOROBEK Lokale assistenter Bogdan Brunon WENTA
Ariana Dos Reis Ramalho Akkrediterede assistenter Ana GOMES
Fernando Manuel DOS SANTOS FIGUEIREDO CARVALHO Lokale assistenter Liliana RODRIGUES
Miguel Angelo DOS SANTOS MARTINS BARATA Lokale assistenter Manuel dos SANTOS
Emanuel DOS SANTOS OLIVEIRA Praktikanter Ana GOMES
DOT MEDIA SRL Tjenesteleverandører Nicola DANTI Paolo DE CASTRO
Nikolinka DOTSEVA Akkrediterede assistenter Emil RADEV
DOUBLE ACTING s.r.o. Tjenesteleverandører Boris ZALA
Jonas Heraklis DOVYDAITIS Lokale assistenter Petras AUŠTREVIČIUS
Michael DOYLE Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Martina ANDERSON Lynn BOYLAN Matt CARTHY Liadh NÍ RIADA
Marco DOZIO Lokale assistenter Mario BORGHEZIO
Anisoara DRAGAN Lokale assistenter Ioan Mircea PAŞCU
Susana DRAGOMIR Akkrediterede assistenter Daciana Octavia SÂRBU
Silvia DRAGONI Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Brando BENIFEI Goffredo Maria BETTINI Simona BONAFÈ Mercedes BRESSO Renata BRIANO Nicola CAPUTO Caterina CHINNICI Silvia COSTA Andrea COZZOLINO Nicola DANTI Paolo DE CASTRO Isabella DE MONTE Enrico GASBARRA Elena GENTILE Michela GIUFFRIDA Roberto GUALTIERI Cécile Kashetu KYENGE Luigi MORGANO Alessia Maria MOSCA Pina PICIERNO Gianni PITTELLA David-Maria SASSOLI Renato SORU Patrizia TOIA Daniele VIOTTI Damiano ZOFFOLI
Algirdas DRAKSAS Lokale assistenter Rolandas PAKSAS
Michal DREWNICKI Tjenesteleverandører Edward CZESAK
Vitalijs DROBOTS Lokale assistenter Tatjana ŽDANOKA
Carolina DRUETEN Akkrediterede assistenter Terry REINTKE
David DRUI Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) José BOVÉ Karima DELLI Pascal DURAND Yannick JADOT Eva JOLY Michèle RIVASI
Seamus DRUMM (EUROPE ACCOUNT) Betalingsagenter Martina ANDERSON
DST TOTAL CONT SRL Betalingsagenter Doru-Claudian FRUNZULICĂ
Uman DUBAZ Lokale assistenter Filiz HYUSMENOVA
Blazej DUBER Akkrediterede assistenter Kazimierz Michał UJAZDOWSKI
Katarzyna DUBICKA Lokale assistenter Krzysztof HETMAN
Ghislain DUBOIS Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Marie-Christine BOUTONNET Philippe LOISEAU
Pascal DUBOIS Akkrediterede assistenter Hilde VAUTMANS
DUBROVACKA TV d.o.o Tjenesteleverandører Dubravka ŠUICA
Anna DUDEK-KRAJEWSKA Tjenesteleverandører Janusz ZEMKE
Lidia Dudziak Lokale assistenter Ryszard CZARNECKI
Jolanta DUDZINSKA Lokale assistenter Mirosław PIOTROWSKI
Krzysztof DUDZINSKI Lokale assistenter Mirosław PIOTROWSKI
Moritz DUETEMEYER Akkrediterede assistenter David McALLISTER
Sixtine DUFAY-HAAS Praktikanter Philippe JUVIN
Jack Sean Duffin Lokale assistenter Tim AKER
Cara DUFFY Praktikanter Eva MAYDELL
Lisa Ann DUFFY Lokale assistenter Patrick O'FLYNN
Maximilien DUFOUR Akkrediterede assistenter Gilles LEBRETON
Colin DUGGAN Praktikanter Marian HARKIN
Petar DUJIC Praktikanter Marijana PETIR
Philip DUMVILLE Tjenesteleverandører Richard ASHWORTH
Eva DUNAJSZKY Tjenesteleverandører Pál CSÁKY
Lee DUNCUMB Tjenesteleverandører William (The Earl of) DARTMOUTH
Denise DUNLEAVY Lokale assistenter Luke Ming FLANAGAN
Justin Alexander DUNN Akkrediterede assistenter Louise BOURS
Katarzyna DUNSKA Lokale assistenter Agnieszka KOZŁOWSKA-RAJEWICZ
Nadia DURAND DE GEVIGNEY Lokale assistenter Philippe JUVIN
Filip DURANT Akkrediterede assistenter Helga STEVENS
Nevenka DURIC Praktikanter Dubravka ŠUICA
Michal DURMAN Lokale assistenter Ivan ŠTEFANEC
Joanna DUSZKIEWICZ Lokale assistenter Tomasz Piotr PORĘBA
Marie-Amélie DUTHEIL DE LA ROCHERE Akkrediterede assistenter Florian PHILIPPOT
Vincent DUTHOIT Tjenesteleverandører Aymeric CHAUPRADE
Katarzyna DUTKIEWICZ Lokale assistenter Bolesław G. PIECHA
Jan DVORAK Praktikanter Pavel SVOBODA
Tomas DVORAK Akkrediterede assistenter Tomáš ZDECHOVSKÝ
Ivan DVORNIK Akkrediterede assistenter Željana ZOVKO
Marta DVORSKA Betalingsagenter Anna ZÁBORSKÁ
Lukasz DWORNIK Lokale assistenter Bolesław G. PIECHA
Samuel DYAS Akkrediterede assistenter Nosheena MOBARIK
Anthony DYER Lokale assistenter Molly SCOTT CATO
Julia DYLLA Akkrediterede assistenter Terry REINTKE
Magdalena DYMOWSKA Akkrediterede assistenter Zdzisław KRASNODĘBSKI
Ilian DZANKOV Lokale assistenter Angel DZHAMBAZKI
Magdalena DZIEGIEL-GADEK Lokale assistenter Stanisław ŻÓŁTEK
Emilia DZIEKAN Lokale assistenter Andrzej GRZYB
Janusz DZIKOWSKI Tjenesteleverandører Bogdan Andrzej ZDROJEWSKI
Edyta DZIUBA Lokale assistenter Zbigniew KUŹMIUK
Alessandra D´AMARIO Lokale assistenter Enrico GASBARRA

En akkrediteret assistent er ansat ved et af Europa-Parlamentets tre arbejdssteder (Bruxelles, Luxembourg eller Strasbourg) og har en ansættelseskontrakt i henhold til EU-lovgivningen, der er indgået direkte med Parlamentet. En lokal assistent er ansat i en af EU''s medlemsstater og har en ansættelseskontrakt eller en privatretlig tjenesteydelseskontrakt, der er indgået direkte med medlemmet og er underlagt national lovgivning. Medlemmerne kan desuden modtage praktikanter i EP''s bygninger og i medlemsstaterne.
For flere oplysninger, se afsnittet om personaleordninger (Regler for personale).