Søg

Assistenter

Type

Medlemmer

R L Vaughan & Co Betalingsagenter Nirj DEVA
Fabian RAAB Praktikanter Renato SORU
Heikki RAAPPANA Akkrediterede assistenter Heidi HAUTALA
Viivi RAAPPANA Praktikanter Hannu TAKKULA
Jadwiga RABENDA Betalingsagenter Urszula KRUPA
RACHEL JONES PUBLIC RELATIONS Tjenesteleverandører Jill SEYMOUR
RACHUBA BIURO RACHUNKOWE MAKA BOGDAN Betalingsagenter Krystyna ŁYBACKA
Rachunkowosc & Finanse Sp .Z.o.o. Betalingsagenter Beata GOSIEWSKA Julia PITERA
Tin RACIC Lokale assistenter Željana ZOVKO
Heidi RACKL Lokale assistenter Albert DESS
Racunovodske Storitve Janez Rugelj s.p. Betalingsagenter Franc BOGOVIČ
Melania RACZEK Lokale assistenter Michał BONI
Ilona RACZYNSKA-CISZAK Lokale assistenter Marek PLURA
Adriana-Carmen RAD Akkrediterede assistenter Marian-Jean MARINESCU
Jelena RADAKOVIC Akkrediterede assistenter Seán KELLY
Juliusz RADLAK Lokale assistenter Tadeusz ZWIEFKA
Crenguta Adriana RADOSAV Tjenesteleverandører Maria GRAPINI
Elena Catalina RADU Akkrediterede assistenter Cristian-Silviu BUŞOI
Fryderyk RADWAN-BIEDA Lokale assistenter Edward CZESAK
Dovile RADZEVICIUTE Akkrediterede assistenter Viktor USPASKICH
Katja RADZIWILL Lokale assistenter Petra KAMMEREVERT
Tomasz Rafalski Lokale assistenter Czesław HOC
Christian Daniel RAFFINETTI Lokale assistenter Angelo CIOCCA
Giovanni RAGGI Betalingsagenter Sergio Gaetano COFFERATI
Dina RAHAJAHARISON Akkrediterede assistenter Pervenche BERÈS
Heidi RAIBLE Lokale assistenter Andreas SCHWAB
Sebastian Cedric RAIBLE Akkrediterede assistenter Julia REDA
Teodor RAILEANU Lokale assistenter Cătălin Sorin IVAN
Aldo RAIMONDI Lokale assistenter Caterina CHINNICI
Andrea RAIMONDI Akkrediterede assistenter Monica MACOVEI
Giuseppe RAIMONDI Betalingsagenter Enrico GASBARRA
Oskars RAISKUMS Lokale assistenter Inese VAIDERE
Izabela RAJCA Lokale assistenter Bolesław G. PIECHA
Laurene Roxane RAJON Akkrediterede assistenter Sylvie GUILLAUME
Magdalena RAKOWSKA-SIEWIOR Akkrediterede assistenter Jarosław KALINOWSKI
Luis Jose RAMALHO FERRAZ Akkrediterede assistenter Paulo RANGEL
RAMON LANAU S.A.P Betalingsagenter Javi LÓPEZ
Luca RAMPAZZO Praktikanter Stefano MAULLU
Andrea RANALDO Akkrediterede assistenter Tiziana BEGHIN
Donald RANSOME Lokale assistenter Margot PARKER
Elisabet RANTSCHUKOFF Lokale assistenter Nils TORVALDS
Walter RAPETTI Lokale assistenter Renata BRIANO
Romina RAPISARDA Praktikanter Dario TAMBURRANO
Piotr RAPKOWSKI Lokale assistenter Ryszard Antoni LEGUTKO
Birgit Raschel Lokale assistenter Michael GAHLER
Jaka RASPET Praktikanter Franc BOGOVIČ
Sona RASZKOVA Praktikanter Luděk NIEDERMAYER
Jakub RATAJCZAK Praktikanter Andrzej GRZYB
Katarzyna RATAJCZAK Tjenesteleverandører Róża Gräfin von THUN UND HOHENSTEIN
Emily Marianna RATLEDGE Akkrediterede assistenter John Stuart AGNEW
Ott RATSEP Lokale assistenter Indrek TARAND
Clarsen RATZ Lokale assistenter Dieter-Lebrecht KOCH
Pille-Riin RAUDSEPP Lokale assistenter Marju LAURISTIN
Katerina Rauschova-Klokocnikova Betalingsagenter Jaromír KOHLÍČEK
Liborio Cristian RAUSEO Praktikanter Elena GENTILE
Magali RAUX Betalingsagenter Arnaud DANJEAN
Laura RAYNER Akkrediterede assistenter Alyn SMITH
Ievgeniia RAZUMKOVA Akkrediterede assistenter Birgit COLLIN-LANGEN
RC SUPPORT CONSULTING SRL Tjenesteleverandører Daniel BUDA
Marion Reache Akkrediterede assistenter Louis-Joseph MANSCOUR
REAL POLITICS CONSULTING PR SRL Tjenesteleverandører Emilian PAVEL
Alvaro Rebollar Ballestar Praktikanter Inmaculada RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ
Maria Araceli REBOLLEDO LAVIN Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA Inés AYALA SENDER José BLANCO LÓPEZ Soledad CABEZÓN RUIZ Jonás FERNÁNDEZ Iratxe GARCÍA PÉREZ Eider GARDIAZABAL RUBIAL Enrique GUERRERO SALOM Sergio GUTIÉRREZ PRIETO Ramón JÁUREGUI ATONDO Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR Inmaculada RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ Elena VALENCIANO
Eloy REBOLLO PIRIZ Akkrediterede assistenter Rosa ESTARÀS FERRAGUT
Reboredo & Alejo - Contabilidade e Consultadoria Betalingsagenter Paulo RANGEL
Karol REBOSZ Tjenesteleverandører Bogdan Brunon WENTA
RECHTSANWALT CHRISTIAN ABERLE Betalingsagenter Andreas SCHWAB
Barbara REDANT Akkrediterede assistenter Bart STAES
Simon REDDER THOMSEN Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) Ole CHRISTENSEN Jeppe KOFOD Christel SCHALDEMOSE
Foucauld Eric Marie REDOULEZ Akkrediterede assistenter Mylène TROSZCZYNSKI
Peter David REEVE Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) John Stuart AGNEW Tim AKER Patrick O'FLYNN
Gibran Jermaine REGISTE-CHARLES Akkrediterede assistenter Steven WOOLFE
REGISTRATOR RACUNOVODSKI SERVIS D.O.O. Betalingsagenter Tanja FAJON
Bjoern REICHEL Lokale assistenter Cornelia ERNST
Katharina Gabriela REICHEL Praktikanter Thomas MANN
Kathrin REICHEL Lokale assistenter Peter JAHR
Lucas REICHEL Akkrediterede assistenter Joachim ZELLER
Felix Karl REIFENBERG Akkrediterede assistenter Daniel CASPARY
Markus REIFINGER Praktikanter Elisabeth KÖSTINGER
Carl-Vincent REIMERS Praktikanter Cecilia WIKSTRÖM
Adrian REINA HURTADO Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA Inés AYALA SENDER José BLANCO LÓPEZ Soledad CABEZÓN RUIZ Jonás FERNÁNDEZ Iratxe GARCÍA PÉREZ Eider GARDIAZABAL RUBIAL Enrique GUERRERO SALOM Sergio GUTIÉRREZ PRIETO Ramón JÁUREGUI ATONDO Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR Inmaculada RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ Elena VALENCIANO
Daniel REJMAN Lokale assistenter Tomáš ZDECHOVSKÝ
Daniel REMAI Lokale assistenter József SZÁJER
Carlissa REMMERSWAAL Akkrediterede assistenter Jan HUITEMA
Peter RENARD Lokale assistenter Kathleen VAN BREMPT
Lorenzo REPETTI Akkrediterede assistenter Sergio Gaetano COFFERATI
Stefan REPKO Lokale assistenter Vladimír MAŇKA
Klemens RESCH Lokale assistenter Georg MAYER
Ana Regina RESENDE VIEIRA Akkrediterede assistenter Miguel VIEGAS
Claudia RESMINI Praktikanter Paolo DE CASTRO
Femke REUDLER TALSMA Akkrediterede assistenter Dennis de JONG
Dorothea Richiza Louise REUSS Akkrediterede assistenter Werner LANGEN
Heinrich REUSS Akkrediterede assistenter Godelieve QUISTHOUDT-ROWOHL
Marco REUTER Akkrediterede assistenter Thomas MANN
Melanie REUTER Akkrediterede assistenter Sylvia-Yvonne KAUFMANN
Sylvia REUTER Akkrediterede assistenter Angelika NIEBLER
REUTER, FREMDLING und PARTNER Betalingsagenter Jens GEIER Petra KAMMEREVERT Dietmar KÖSTER
REVISIONSINSTITUTTET Betalingsagenter Bendt BENDTSEN Ole CHRISTENSEN Rikke KARLSSON Jeppe KOFOD Morten Helveg PETERSEN Jens ROHDE Christel SCHALDEMOSE Anders Primdahl VISTISEN
REVISIONSINSTITUTTET Betalingsagenter (gruppe af medlemmer) Ole CHRISTENSEN Jeppe KOFOD Morten Helveg PETERSEN Jens ROHDE Christel SCHALDEMOSE
Andreas Rey Lokale assistenter Thomas MANN
Ludivine Joan Claudia REYNAUD Akkrediterede assistenter Mireille D'ORNANO
Alice REYNOLDS Akkrediterede assistenter Neena GILL CBE
Gergana Branimirova RIBAROVA Akkrediterede assistenter Georgi PIRINSKI
Andre Ribeiro Costa Praktikanter Pedro SILVA PEREIRA
Hugo João RIBEIRO VASCONCELOS Praktikanter Liliana RODRIGUES
Deborah RICCETTI Praktikanter Cécile Kashetu KYENGE
Sebastien RICHARD-MAGNIN Assistenter for næstformandskabet/for kvæstorerne Elisabeth MORIN-CHARTIER
Gabriel RICHARD-MOLARD Akkrediterede assistenter Mercedes BRESSO
Eric Richermoz Lokale assistenter Sophie MONTEL
Jana Richter Lokale assistenter Bernd KÖLMEL
KARL RICHTER Lokale assistenter Udo VOIGT
Margarethe RICHTER Akkrediterede assistenter Michel REIMON
Ute Carina RICHTSTEIN Lokale assistenter Jutta STEINRUCK
Laura Katharina RIED Praktikanter Sabine VERHEYEN
Stefanie RIEDER Akkrediterede assistenter Paul RÜBIG
Markus RIEDL Akkrediterede assistenter Eugen FREUND
Katharina RIEKE Akkrediterede assistenter Sabine VERHEYEN
Francesca RIGA Praktikanter Alberto CIRIO
Giovanni Gaspare Righi Lokale assistenter Elly SCHLEIN
SILVIA RIGHI Akkrediterede assistenter Fabio Massimo CASTALDO
Solvita RIKVEILE Akkrediterede assistenter Artis PABRIKS
Lina RIMKIENE Lokale assistenter Algirdas SAUDARGAS
Marie RINGOT Lokale assistenter Patrick LE HYARIC
Leonie Nora RINKE Akkrediterede assistenter Joachim SCHUSTER
RÎŞNOVEANU RISNOVEANU Akkrediterede assistenter Maria GRAPINI
Silla Emilia RISTIMAEKI Akkrediterede assistenter Sirpa PIETIKÄINEN
Lars RITTER Akkrediterede assistenter Gesine MEISSNER
Antje RITZERT Akkrediterede assistenter Dieter-Lebrecht KOCH
Miroslav RIZINSKI Lokale assistenter Angel DZHAMBAZKI
Sebastiano RIZZARDI Lokale assistenter Flavio ZANONATO
Eleonora Laura Michela RIZZI Praktikanter Pier Antonio PANZERI
RM & PARTNERS Betalingsagenter Philippe LAMBERTS
RM CONTAS-CONTABILIDADE, Gestao e servicos, limita Betalingsagenter José Inácio FARIA
Emilia-Elena ROATIS Akkrediterede assistenter Iuliu WINKLER
Eliana-Sabina Roatis-Chetan Akkrediterede assistenter Laurenţiu REBEGA
Aislinn ROBBIE Akkrediterede assistenter David MARTIN
James Robbins Lokale assistenter Anneliese DODDS
Peter ROBERTS Lokale assistenter Jill SEYMOUR
Patrick ROBERTSHAW Lokale assistenter Alyn SMITH
Gabriel ROBIN Lokale assistenter Dominique BILDE
Nicolas ROBINE Lokale assistenter Joëlle MÉLIN
Edward ROBINSON Akkrediterede assistenter Nirj DEVA
Gary ROBINSON Lokale assistenter Louise BOURS Paul NUTTALL
Matthew ROBINSON Akkrediterede assistenter David CAMPBELL BANNERMAN
Eduardo ROBREDO ZUGASTI Lokale assistenter María Teresa GIMÉNEZ BARBAT
Elliot James ROBSON Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Paul BRANNEN Jude KIRTON-DARLING
Helena ROBYN Praktikanter Dominique RIQUET
Adeline ROCHET Akkrediterede assistenter Christine REVAULT D'ALLONNES BONNEFOY
Justine Anne RODE Akkrediterede assistenter Arnaud DANJEAN
Nina RODEL Praktikanter Jan Philipp ALBRECHT
RODIA LDA. Betalingsagenter Maria João RODRIGUES Pedro SILVA PEREIRA
Fernando Antonio RODRIGUES VAZ DAS NEVES Akkrediterede assistenter Carlos COELHO
Aranzazu Rodriguez Calleja Lokale assistenter Paloma LÓPEZ BERMEJO
Carlos RODRIGUEZ DEL RIO Akkrediterede assistenter Enrique CALVET CHAMBON
Jon Sebastian RODRIGUEZ FORREST Akkrediterede assistenter Marina ALBIOL GUZMÁN
David RODRIGUEZ GUILLEN Akkrediterede assistenter Ramón Luis VALCÁRCEL SISO
Eliseo RODRIGUEZ MARZO Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Xabier BENITO ZILUAGA Tania GONZÁLEZ PEÑAS Lola SÁNCHEZ CALDENTEY Estefanía TORRES MARTÍNEZ Miguel URBÁN CRESPO
Sander ROELANDT Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Mark DEMESMAEKER Sander LOONES Helga STEVENS Anneleen VAN BOSSUYT
Justus ROEMETH Akkrediterede assistenter Julia REDA
Friedrich ROESSLER Akkrediterede assistenter Renate SOMMER
Szymon ROG Lokale assistenter Kosma ZŁOTOWSKI
Michael ROGAN Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Martina ANDERSON Lynn BOYLAN Matt CARTHY Liadh NÍ RIADA
Silvia ROGGIANI Lokale assistenter Patrizia TOIA
Julia ROHDE Tjenesteleverandører Kerstin WESTPHAL
Martina Rohe Lokale assistenter Peter LIESE
Frank ROHLEDER Lokale assistenter Udo VOIGT
Stefan ROHMANN Lokale assistenter Hans-Olaf HENKEL
Ines Marie-Rose Alice ROHMER Akkrediterede assistenter Alfred SANT
Steffen ROHRHIRSCH Lokale assistenter Angelika NIEBLER
Agata ROKSELA Lokale assistenter Jacek SARYUSZ-WOLSKI
Caroline ROLLAND Lokale assistenter Michel DANTIN
Costanza-Iole ROLLANDI Akkrediterede assistenter Brando BENIFEI
Maxime ROLLIN Praktikanter Marielle de SARNEZ
Andrea ROMAGNOLI Lokale assistenter Laura AGEA
Cristian ROMAN Lokale assistenter Mihai ŢURCANU
Francesca Maria ROMANIN Lokale assistenter Mercedes BRESSO
Fabio ROMANO Akkrediterede assistenter Tiziana BEGHIN
Mario ROMANO Betalingsagenter Nicola CAPUTO
Pietro Romano Akkrediterede assistenter Jean LAMBERT
Juan José ROMANO VALLEJO Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA Inés AYALA SENDER José BLANCO LÓPEZ Soledad CABEZÓN RUIZ Jonás FERNÁNDEZ Iratxe GARCÍA PÉREZ Eider GARDIAZABAL RUBIAL Enrique GUERRERO SALOM Sergio GUTIÉRREZ PRIETO Ramón JÁUREGUI ATONDO Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR Inmaculada RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ Elena VALENCIANO
Carla Romao Lokale assistenter Liliana RODRIGUES
Lorenza ROMEI Akkrediterede assistenter Antonio TAJANI
Bastien RONDEAU-FRIMAS Praktikanter Nicolas BAY
Kristina Ronkova Lokale assistenter Andrey NOVAKOV
Caroline Mary ROOKS Akkrediterede assistenter Theresa GRIFFIN
VILI ROSANDA Lokale assistenter Ivan JAKOVČIĆ
Martin ROSCHITSCH Akkrediterede assistenter Ingeborg GRÄSSLE
Benjamin Reid ROSE Lokale assistenter Ian DUNCAN
Eva ROSENBERG Assistenter for næstformandskabet/for kvæstorerne Ulrike LUNACEK
Elisa ROSENTHAL Praktikanter Herbert REUL
Jeremy ROSIER Lokale assistenter Franck PROUST
Ewa Rosik Lokale assistenter Ryszard CZARNECKI
Jerzy ROSINSKI Lokale assistenter Anna Elżbieta FOTYGA
Sophie ROSSEELS Akkrediterede assistenter Anja HAZEKAMP
Lars ROSSKOTHEN Betalingsagenter Karl-Heinz FLORENZ
Ewa ROSTKOWSKA Lokale assistenter Bolesław G. PIECHA
Sebastian ROSZKOWSKI Lokale assistenter Barbara KUDRYCKA
Verena ROTTER Lokale assistenter Markus FERBER
Sonia Léa ROUABHI Akkrediterede assistenter Yannick JADOT
Pièrre-Yves ROUGEYRON Akkrediterede assistenter Jean-Luc SCHAFFHAUSER
Lynda ROUGHLEY Lokale assistenter Paul NUTTALL
Lynda ROUGHLEY Tjenesteleverandører Jonathan ARNOTT
Pavlin Todorov ROUSSANOV Akkrediterede assistenter Nedzhmi ALI
Andrea ROVELLI Tjenesteleverandører Alberto CIRIO
Tomasz ROWINSKI Lokale assistenter Marek JUREK
Mark ROWLEY Akkrediterede assistenter Luke Ming FLANAGAN
ROYALTY INTERNATIONAL S.R.O Tjenesteleverandører Branislav ŠKRIPEK
Miquel ROYO VIDAL Lokale assistenter Josep-Maria TERRICABRAS
Victoria ROYSTON Akkrediterede assistenter Karin KADENBACH
Georgios Rozis Betalingsagenter Sofia SAKORAFA
Dana ROZLAPA Akkrediterede assistenter Inese VAIDERE
Mateusz Rozmiarek Lokale assistenter Ryszard CZARNECKI
Igor-Alexandr ROZNOVSCHI Lokale assistenter Damian DRĂGHICI
Rocio RUBI NAVARRETE Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA Inés AYALA SENDER José BLANCO LÓPEZ Soledad CABEZÓN RUIZ Jonás FERNÁNDEZ Iratxe GARCÍA PÉREZ Eider GARDIAZABAL RUBIAL Enrique GUERRERO SALOM Sergio GUTIÉRREZ PRIETO Ramón JÁUREGUI ATONDO Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR Inmaculada RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ Elena VALENCIANO
Sofia RUBIN Praktikanter Christian EHLER
Michael RUBINSTEIN Betalingsagenter Afzal KHAN Julie WARD
Kirsten RUCKES Akkrediterede assistenter Ulrike RODUST
Eva RUCKI Tjenesteleverandører Jaromír KOHLÍČEK
Leszek RUDNIK Lokale assistenter Stanisław ŻÓŁTEK
Anna RUDZINSKA Lokale assistenter Bolesław G. PIECHA
Tillmann RUETHER Praktikanter Michael THEURER
Christopher Henry RUFF Akkrediterede assistenter David MARTIN
Quentin Marie Arnaud RUFFAT Akkrediterede assistenter Constance LE GRIP
Sergio Ruggeri Tjenesteleverandører Lorenzo CESA
Frederik Hoj RUHNE Akkrediterede assistenter Jørn DOHRMANN
Marta RUIZ CARNES Akkrediterede assistenter Maria ARENA
Diego RUIZ DE LA TORRE BERTOLIN Praktikanter Antonio LÓPEZ-ISTÚRIZ WHITE
Domenec RUIZ DEVESA Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA Inés AYALA SENDER José BLANCO LÓPEZ Soledad CABEZÓN RUIZ Jonás FERNÁNDEZ Iratxe GARCÍA PÉREZ Eider GARDIAZABAL RUBIAL Enrique GUERRERO SALOM Sergio GUTIÉRREZ PRIETO Ramón JÁUREGUI ATONDO Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR Inmaculada RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ Elena VALENCIANO
Manuel RUIZ RICO Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Xabier BENITO ZILUAGA Tania GONZÁLEZ PEÑAS Lola SÁNCHEZ CALDENTEY Estefanía TORRES MARTÍNEZ Miguel URBÁN CRESPO
Ramon Ruiz Ruiz Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA Inés AYALA SENDER José BLANCO LÓPEZ Soledad CABEZÓN RUIZ Jonás FERNÁNDEZ Iratxe GARCÍA PÉREZ Eider GARDIAZABAL RUBIAL Enrique GUERRERO SALOM Sergio GUTIÉRREZ PRIETO Ramón JÁUREGUI ATONDO Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR Inmaculada RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ Elena VALENCIANO
Maria Del Pilar RUIZ SANCHEZ Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA Inés AYALA SENDER José BLANCO LÓPEZ Soledad CABEZÓN RUIZ Jonás FERNÁNDEZ Iratxe GARCÍA PÉREZ Eider GARDIAZABAL RUBIAL Enrique GUERRERO SALOM Sergio GUTIÉRREZ PRIETO Ramón JÁUREGUI ATONDO Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR Inmaculada RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ Elena VALENCIANO
Lisa Alexandra RUSCH Akkrediterede assistenter Karin KADENBACH
Regina RUSCH Praktikanter Paul RÜBIG
Tomasz RUSEK Akkrediterede assistenter Jerzy BUZEK
Mihai Ionut RUSEN Lokale assistenter Theodor Dumitru STOLOJAN
Adriana Rusenova Lokale assistenter Momchil NEKOV
Stefka RUSINOVA Lokale assistenter Svetoslav Hristov MALINOV
Giuseppe RUSSO Lokale assistenter Salvatore CICU
Valentina RUSSONIELLO Lokale assistenter Nicola DANTI
Karolina RUT Lokale assistenter Danuta Maria HÜBNER
Zane RUTENBERGA Praktikanter Inese VAIDERE
Bartosz RUTKOWSKI Lokale assistenter Bogdan Andrzej ZDROJEWSKI
Tom RUTTENBERG Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Marcel de GRAAFF Vicky MAEIJER Olaf STUGER Auke ZIJLSTRA
Marta RYBAK Betalingsagenter Kosma ZŁOTOWSKI
Mariusz RYBCZYNSKI Lokale assistenter Michał MARUSIK
Eva RYBKOVA Lokale assistenter Michaela ŠOJDROVÁ
Roman RYGL Betalingsagenter Petr JEŽEK Pavel TELIČKA
Magdalena RYMKIEWICZ Akkrediterede assistenter Jarosław WAŁĘSA
Genadijus RYNKOVICIUS Lokale assistenter Rolandas PAKSAS
Katarzyna RYSZ-JECZKOWSKA Lokale assistenter Elżbieta Katarzyna ŁUKACIJEWSKA
Ewa RZECZKOWSKA Lokale assistenter Mirosław PIOTROWSKI
Wojciech RZESZUTKO Lokale assistenter Stanisław OŻÓG
Michal RZYMYSZKIEWICZ Lokale assistenter Tadeusz ZWIEFKA

En akkrediteret assistent er ansat ved et af Europa-Parlamentets tre arbejdssteder (Bruxelles, Luxembourg eller Strasbourg) og har en ansættelseskontrakt i henhold til EU-lovgivningen, der er indgået direkte med Parlamentet. En lokal assistent er ansat i en af EU''s medlemsstater og har en ansættelseskontrakt eller en privatretlig tjenesteydelseskontrakt, der er indgået direkte med medlemmet og er underlagt national lovgivning. Medlemmerne kan desuden modtage praktikanter i EP''s bygninger og i medlemsstaterne.
For flere oplysninger, se afsnittet om personaleordninger (Regler for personale).