Assistants to the European Parliament

Søg

Assistenter

Type

Medlemmer

R L Vaughan & Co Betalingsagenter Deva Nirj
RAAPPANA Heikki Akkrediterede assistenter Hautala Heidi
RACCA Marco Lokale assistenter Buonanno Gianluca
RACHEL JONES PUBLIC RELATIONS Tjenesteleverandører Seymour Jill
RACHUBA BIURO RACHUNKOWE MAKA BOGDAN Betalingsagenter Łybacka Krystyna
Rachunkowosc & Finanse Sp .Z.o.o. Betalingsagenter Gosiewska Beata Pitera Julia
RACIC Tin Lokale assistenter Stier Davor Ivo
Raciti Enza Elena Lokale assistenter Pogliese Salvatore Domenico
RACKL Heidi Lokale assistenter Deß Albert
Racunovodske Storitve Janez Rugelj s.p. Betalingsagenter Bogovič Franc
RACZYNSKA-CISZAK Ilona Lokale assistenter Plura Marek
RAD Adriana-Carmen Akkrediterede assistenter Marinescu Marian-Jean
RADAKOVIC Jelena Akkrediterede assistenter Kelly Seán
RADLAK Juliusz Lokale assistenter Zwiefka Tadeusz
RADLOFF Katharina Akkrediterede assistenter Verheyen Sabine
RADU Ionel Praktikanter Cristea Andi
RADU Elena Catalina Akkrediterede assistenter Buşoi Cristian-Silviu
RADWAN-BIEDA Fryderyk Lokale assistenter Czesak Edward
RADZEVICIUTE Dovile Lokale assistenter Uspaskich Viktor
RADZIWILL Katja Lokale assistenter Kammerevert Petra
Rafalski Tomasz Lokale assistenter Hoc Czesław
RAGGI Giovanni Betalingsagenter Cofferati Sergio Gaetano
RAHAJAHARISON Dina Akkrediterede assistenter Berès Pervenche
RAIBLE Heidi Lokale assistenter Schwab Andreas
RAIBLE Sebastian Cedric Akkrediterede assistenter Reda Julia
RAILEANU Teodor Lokale assistenter Ivan Cătălin Sorin
RAIMONDI Aldo Lokale assistenter Chinnici Caterina
RAIMONDI Giuseppe Betalingsagenter Gasbarra Enrico
RAIMONDI Andrea Praktikanter Gasbarra Enrico
Rainey Kevin Lokale assistenter Fox Ashley
RAJCA Waldemar Lokale assistenter Marusik Michał
RAJON Laurene Roxane Akkrediterede assistenter Guillaume Sylvie
RAKOWSKA-SIEWIOR Magdalena Akkrediterede assistenter Kalinowski Jarosław
RAMADANI Visat Praktikanter Steinruck Jutta
RAMALHO FERRAZ Luis Jose Akkrediterede assistenter Rangel Paulo
RAMBOUSEK Filip Praktikanter Štětina Jaromír
RAMON JUAN Miguel Lokale assistenter López Bermejo Paloma
RAMON LANAU S.A.P Betalingsagenter López Javi
RAMOS LLAGUNO Javier Akkrediterede assistenter Zalba Bidegain Pablo
RANALDO Andrea Akkrediterede assistenter Beghin Tiziana
RANSOME Donald Lokale assistenter Parker Margot
RANTSCHUKOFF Elisabet Lokale assistenter Torvalds Nils
RAPKOWSKI Piotr Lokale assistenter Legutko Ryszard Antoni
RASPE Franziska Akkrediterede assistenter Reul Herbert
RATAJCZAK Katarzyna Tjenesteleverandører Thun und Hohenstein Róża Gräfin von
RATLEDGE Emily Marianna Akkrediterede assistenter Agnew John Stuart
RATSEP Ott Lokale assistenter Tarand Indrek
RATZ Clarsen Lokale assistenter Koch Dieter-Lebrecht
Rau Christina Akkrediterede assistenter Voss Axel
RAUDSEPP Pille-Riin Lokale assistenter Lauristin Marju
RAUSCHNING Reinhard Lokale assistenter Lietz Arne
RAUX Magali Betalingsagenter Danjean Arnaud
RAVN Morten Rydal Akkrediterede assistenter Rohde Jens
Ray Nicola Praktikanter Lambert Jean
Raychinova Teodora Praktikanter Paunova Eva
RAYNER Laura Akkrediterede assistenter Smith Alyn
RAZUMKOVA Ievgeniia Akkrediterede assistenter Collin-Langen Birgit
Reache Marion Akkrediterede assistenter Manscour Louis-Joseph
REBOLLEDO LAVIN Maria Araceli Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) Aguilera García Clara Eugenia Ayala Sender Inés Blanco López José Cabezón Ruiz Soledad Fernández Jonás García Pérez Iratxe Gardiazabal Rubial Eider Guerrero Salom Enrique Gutiérrez Prieto Sergio Jáuregui Atondo Ramón López Aguilar Juan Fernando Rodríguez-Piñero Fernández Inmaculada Valenciano Elena
REBOLLO PIRIZ Eloy Akkrediterede assistenter Estaràs Ferragut Rosa
Reboredo & Alejo - Contabilidade e Consultadoria Betalingsagenter Rangel Paulo
REBOSZ Karol Tjenesteleverandører Wenta Bogdan Brunon
RECHTSANWALT CHRISTIAN ABERLE Betalingsagenter Schwab Andreas
REDANT Barbara Akkrediterede assistenter Staes Bart
REDDER THOMSEN Simon Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) Christensen Ole Kofod Jeppe Schaldemose Christel
REDZHEB Adnan Lokale assistenter Ali Nedzhmi
REEVE Peter David Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) Agnew John Stuart Aker Tim O'Flynn Patrick
REGISTRATOR RACUNOVODSKI SERVIS D.O.O. Betalingsagenter Fajon Tanja
REGULSKI Wojciech Lokale assistenter Gosiewska Beata
REICHEL Lucas Akkrediterede assistenter Zeller Joachim
REICHEL Kathrin Lokale assistenter Jahr Peter
REINA HURTADO Adrian Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Aguilera García Clara Eugenia Ayala Sender Inés Blanco López José Cabezón Ruiz Soledad Fernández Jonás García Pérez Iratxe Gardiazabal Rubial Eider Guerrero Salom Enrique Gutiérrez Prieto Sergio Jáuregui Atondo Ramón López Aguilar Juan Fernando Rodríguez-Piñero Fernández Inmaculada Valenciano Elena
REJMAN Daniel Lokale assistenter Zdechovský Tomáš
REJTHAROVA Lenka Lokale assistenter Zdechovský Tomáš
REK REVISON AB - BDO Uppsala AB Betalingsagenter (gruppe af medlemmer) Wikström Cecilia
REMAI Daniel Akkrediterede assistenter Szájer József
RENARD Peter Lokale assistenter Van Brempt Kathleen
REPETTI Lorenzo Akkrediterede assistenter Cofferati Sergio Gaetano
REPKO Stefan Lokale assistenter Maňka Vladimír
Represa De La Lastra Gabriela Praktikanter Tajani Antonio
Reschke Thorsten Tjenesteleverandører Zeller Joachim
RESENDE VIEIRA Ana Regina Akkrediterede assistenter Viegas Miguel
RESLER Karlo Lokale assistenter Plenković Andrej
Reslova Katerina Praktikanter Niedermayer Luděk
REUDLER TALSMA Femke Akkrediterede assistenter de Jong Dennis
REUSS Heinrich Akkrediterede assistenter Quisthoudt-Rowohl Godelieve
REUTER Marco Akkrediterede assistenter Mann Thomas
REUTER Sylvia Akkrediterede assistenter Niebler Angelika
REUTER Melanie Akkrediterede assistenter Kaufmann Sylvia-Yvonne
REUTER.FREMDLING&PARTNER Betalingsagenter Geier Jens Kammerevert Petra
REVISIONSINSTITUTTET Betalingsagenter Bendtsen Bendt Christensen Ole Kofod Jeppe
REVISIONSINSTITUTTET Betalingsagenter (gruppe af medlemmer) Christensen Ole Kofod Jeppe Schaldemose Christel
Rey Andreas Lokale assistenter Mann Thomas
REYNOLDS Adele Lokale assistenter Girling Julie
REYNOLDS Alice Akkrediterede assistenter Gill Neena
RICHARD-MOLARD Gabriel Akkrediterede assistenter Bresso Mercedes
RICHTER KARL Lokale assistenter Voigt Udo
RICHTER Margarethe Akkrediterede assistenter Reimon Michel
RICHTER Jan Lokale assistenter Ježek Petr
Richter Jana Lokale assistenter Kölmel Bernd
RICHTSTEIN Ute Carina Lokale assistenter Steinruck Jutta
RIEDL Markus Akkrediterede assistenter Freund Eugen
RIEKE Katharina Akkrediterede assistenter Verheyen Sabine
RIGHI SILVIA Akkrediterede assistenter Castaldo Fabio Massimo
Righi Giovanni Gaspare Lokale assistenter Schlein Elly
RIKVEILE Solvita Akkrediterede assistenter Pabriks Artis
RIMKIENE Lina Lokale assistenter Saudargas Algirdas
RIMKUVIENE Rasa Lokale assistenter Paksas Rolandas
RINGOT Marie Lokale assistenter Le Hyaric Patrick
RISNOVEANU RÎŞNOVEANU Akkrediterede assistenter Grapini Maria
RITTER Lars Akkrediterede assistenter Meissner Gesine
RITZERT Antje Akkrediterede assistenter Koch Dieter-Lebrecht
RIZINSKI Miroslav Lokale assistenter Dzhambazki Angel
RIZZ IT-SERVICES & SUPPORT Tjenesteleverandører Ehler Christian
RIZZARDI Sebastiano Lokale assistenter Zanonato Flavio
RM & PARTNERS Betalingsagenter Lamberts Philippe
RM CONTAS-CONTABILIDADE, Gestao e servicos, limita Betalingsagenter Faria José Inácio
ROATIS Emilia-Elena Akkrediterede assistenter Winkler Iuliu
Roatis-Chetan Eliana-Sabina Praktikanter Rebega Laurenţiu
ROBBIE Aislinn Akkrediterede assistenter Martin David
Robbins James Lokale assistenter Dodds Anneliese
ROBERTS Peter Lokale assistenter Seymour Jill
ROBERTS Peter Lokale assistenter Howitt Richard
ROBERTSHAW Patrick Lokale assistenter Smith Alyn
ROBINE Nicolas Lokale assistenter Mélin Joëlle
ROBINSON Gary Lokale assistenter Bours Louise Nuttall Paul Woolfe Steven
ROBINSON Edward Akkrediterede assistenter Deva Nirj
ROBINSON Matthew Akkrediterede assistenter Campbell Bannerman David
ROBSON Lynnda Lokale assistenter Batten Gerard
Robu Andreea-Clara Tjenesteleverandører Grapini Maria
Rocchetti Frandcesco Praktikanter Mosca Alessia Maria
ROCHET Adeline Akkrediterede assistenter Revault D'Allonnes Bonnefoy Christine
RODE Justine Anne Akkrediterede assistenter Danjean Arnaud
RODIA LDA. Betalingsagenter Rodrigues Maria João Silva Pereira Pedro
RODMAX SL Tjenesteleverandører Ayuso Pilar
RODRIGUES NUNES PONTE Mafalda Praktikanter Ribeiro Sofia
RODRIGUES VAZ DAS NEVES Fernando Antonio Akkrediterede assistenter Coelho Carlos
Rodriguez Maria Jose Praktikanter Paşcu Ioan Mircea
RODRIGUEZ CRISTORAL Olivia Lokale assistenter Calvet Chambon Enrique
RODRIGUEZ DEL RIO Carlos Lokale assistenter Calvet Chambon Enrique
RODRIGUEZ FORREST Jon Sebastian Akkrediterede assistenter Albiol Guzmán Marina
RODRIGUEZ GUILLEN David Akkrediterede assistenter Valcárcel Siso Ramón Luis
RODRIGUEZ MARZO Eliseo Praktikanter Torres Martínez Estefanía
ROELANDT Sander Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Demesmaeker Mark Loones Sander Stevens Helga Van Bossuyt Anneleen
ROEMETH Justus Akkrediterede assistenter Reda Julia
ROG Szymon Lokale assistenter Złotowski Kosma
ROGGIANI Silvia Lokale assistenter Toia Patrizia
ROGUSKA Zofia Joanna Akkrediterede assistenter Wiśniewska Jadwiga
ROHDE Julia Tjenesteleverandører Westphal Kerstin
Rohe Martina Lokale assistenter Liese Peter
ROHLEDER Frank Lokale assistenter Voigt Udo
ROKSELA Agata Lokale assistenter Saryusz-Wolski Jacek
ROLLAND Caroline Lokale assistenter Dantin Michel
ROLLANDI Costanza-Iole Akkrediterede assistenter Benifei Brando
ROMAN Cristian Lokale assistenter Ţurcanu Mihai
ROMANIN Francesca Maria Lokale assistenter Bresso Mercedes
ROMANO Mario Betalingsagenter Caputo Nicola
ROMANO Fabio Akkrediterede assistenter Beghin Tiziana
ROMANO VALLEJO Juan José Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) Aguilera García Clara Eugenia Ayala Sender Inés Blanco López José Cabezón Ruiz Soledad Fernández Jonás García Pérez Iratxe Gardiazabal Rubial Eider Guerrero Salom Enrique Gutiérrez Prieto Sergio Jáuregui Atondo Ramón López Aguilar Juan Fernando Rodríguez-Piñero Fernández Inmaculada Valenciano Elena
Romer Eugeniusz Praktikanter Kuźmiuk Zbigniew
Ronkova Kristina Lokale assistenter Novakov Andrey
ROOKS CAROLINE Praktikanter Howitt Richard
ROONEY Rosie Akkrediterede assistenter Anderson Lucy
ROSANDA VILI Lokale assistenter Jakovčić Ivan
ROSCHITSCH Martin Akkrediterede assistenter Gräßle Ingeborg
ROSE Benjamin Reid Lokale assistenter Duncan Ian
ROSIER Jeremy Lokale assistenter Proust Franck
ROSINSKI Jerzy Lokale assistenter Fotyga Anna Elżbieta
ROSSEELS Sophie Akkrediterede assistenter Hazekamp Anja
Rossetti Antonella Akkrediterede assistenter De Castro Paolo
ROSSI Giovanni Guido Praktikanter Bresso Mercedes
ROSSKOTHEN Lars Betalingsagenter Florenz Karl-Heinz
ROSTKOWSKA Ewa Lokale assistenter Piecha Bolesław G.
ROSZKOWSKI Sebastian Lokale assistenter Kudrycka Barbara
ROTTER Verena Lokale assistenter Ferber Markus
ROUABHI Sonia Léa Akkrediterede assistenter Jadot Yannick
ROUGEYRON Pièrre-Yves Akkrediterede assistenter Schaffhauser Jean-Luc
ROUGHLEY Lynda Lokale assistenter Nuttall Paul
ROUGHLEY Lynda Tjenesteleverandører Arnott Jonathan Carver James
ROUSSANOV Pavlin Todorov Akkrediterede assistenter Ali Nedzhmi
Rousselle Lucie Praktikanter Michel Louis
Rouxel Quentin Praktikanter Lamassoure Alain
ROVETTI Mario Betalingsagenter Buonanno Gianluca
ROWINSKI Tomasz Lokale assistenter Jurek Marek
Rowland Freya Praktikanter Ford Vicky
Rowlands David Tjenesteleverandører Gill Nathan
ROWLEY Mark Akkrediterede assistenter Flanagan Luke Ming
ROYALTY INTERNATIONAL S.R.O Tjenesteleverandører Škripek Branislav
ROYSTON Victoria Akkrediterede assistenter Kadenbach Karin
ROZLAPA Dana Akkrediterede assistenter Vaidere Inese
ROZMARYNOWSKA Anna Maria Lokale assistenter Wojciechowski Janusz
Rozmiarek Mateusz Lokale assistenter Czarnecki Ryszard
RUBACH Claudia Akkrediterede assistenter Böge Reimer
RUBI NAVARRETE Rocio Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) Aguilera García Clara Eugenia Ayala Sender Inés Blanco López José Cabezón Ruiz Soledad Fernández Jonás García Pérez Iratxe Gardiazabal Rubial Eider Guerrero Salom Enrique Gutiérrez Prieto Sergio Jáuregui Atondo Ramón López Aguilar Juan Fernando Rodríguez-Piñero Fernández Inmaculada Valenciano Elena
RUBINSTEIN Michael Betalingsagenter Khan Afzal Ward Julie
RUCKES Kirsten Akkrediterede assistenter Rodust Ulrike
RUDNIK Leszek Lokale assistenter Żółtek Stanisław
Rudys Alfredas Praktikanter Mach Petr
RUDZINSKA Anna Lokale assistenter Piecha Bolesław G.
Ruffat Quentin Praktikanter Delahaye Angélique
RUFFO Davide Akkrediterede assistenter Gardini Elisabetta
Ruggeri Sergio Tjenesteleverandører Cesa Lorenzo
RUHNE Frederik Hoj Akkrediterede assistenter Dohrmann Jørn
RUIZ CARNES Marta Akkrediterede assistenter Arena Maria
RUIZ DEVESA Domenec Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Aguilera García Clara Eugenia Ayala Sender Inés Blanco López José Cabezón Ruiz Soledad Fernández Jonás García Pérez Iratxe Gardiazabal Rubial Eider Guerrero Salom Enrique Gutiérrez Prieto Sergio Jáuregui Atondo Ramón López Aguilar Juan Fernando Rodríguez-Piñero Fernández Inmaculada Valenciano Elena
RUIZ RICO Manuel Akkrediterede assistenter (gruppe af medlemmer) Benito Ziluaga Xabier González Peñas Tania Sánchez Caldentey Lola Torres Martínez Estefanía Urbán Crespo Miguel
RUIZ SANCHEZ Maria Del Pilar Lokale assistenter (gruppe af medlemmer) Aguilera García Clara Eugenia Ayala Sender Inés Blanco López José Cabezón Ruiz Soledad Fernández Jonás García Pérez Iratxe Gardiazabal Rubial Eider Guerrero Salom Enrique Gutiérrez Prieto Sergio Jáuregui Atondo Ramón López Aguilar Juan Fernando Rodríguez-Piñero Fernández Inmaculada Valenciano Elena
RUIZ VERGARA Patricio Alejandro Akkrediterede assistenter Andersson Max
RUPEIKIENE Jolanta Lokale assistenter Guoga Antanas
Ruppelt Hannah Praktikanter Kuhn Werner
RUSCH Lisa Alexandra Akkrediterede assistenter Kadenbach Karin
RUSEK Tomasz Akkrediterede assistenter Buzek Jerzy
RUSEN Mihai Ionut Lokale assistenter Stolojan Theodor Dumitru
Rusenova Adriana Lokale assistenter Nekov Momchil
RUSIECKI Grzegorz Lokale assistenter Łybacka Krystyna
RUSIECKI Mariusz Lokale assistenter Wojciechowski Janusz
RUSINOVA Stefka Lokale assistenter Malinov Svetoslav Hristov
RUSSO Giuseppe Lokale assistenter Cicu Salvatore
RUSSONIELLO Valentina Lokale assistenter Danti Nicola
RUST Georg Akkrediterede assistenter Pretzell Marcus
RUT Karolina Lokale assistenter Hübner Danuta Maria
RUTILONI Beatrice Lokale assistenter Soru Renato
RUTKOWSKI Bartosz Lokale assistenter Zdrojewski Bogdan Andrzej
RYAN Una Lokale assistenter Kelly Seán
RYBAK Marta Betalingsagenter Złotowski Kosma
RYGL Roman Betalingsagenter Ježek Petr Telička Pavel
RYMKIEWICZ Magdalena Akkrediterede assistenter Wałęsa Jarosław
RYNKOVICIUS Genadijus Lokale assistenter Paksas Rolandas
RYSZ-JECZKOWSKA Katarzyna Lokale assistenter Łukacijewska Elżbieta Katarzyna
RZECZKOWSKA Ewa Lokale assistenter Piotrowski Mirosław
RZYMYSZKIEWICZ Michal Lokale assistenter Zwiefka Tadeusz

En akkrediteret assistent er ansat ved et af Europa-Parlamentets tre arbejdssteder (Bruxelles, Luxembourg eller Strasbourg) og har en ansættelseskontrakt i henhold til EU-lovgivningen, der er indgået direkte med Parlamentet. En lokal assistent er ansat i en af EU's medlemsstater og har en ansættelseskontrakt eller en privatretlig tjenesteydelseskontrakt, der er indgået direkte med medlemmet og er underlagt national lovgivning. Herudover kan også praktikanter indgå i MEP'ers personale.