Jana ŽITŇANSKÁ
 • Jana
  ŽITŇANSKÁ
 • Fraktion der Europäischen Konservativen und Reformer
 • Mitglied des Vorstands
 • Slowakei NOVA
 • geboren am 14. Mai 1974, Bratislava

Stellvertretende Vorsitzende

 • FEMM Ausschuss für die Rechte der Frau und die Gleichstellung der Geschlechter

Mitglied

 • EMPL Ausschuss für Beschäftigung und soziale Angelegenheiten
 • DMAG Delegation für die Beziehungen zu den Maghreb-Ländern und der Union des Arabischen Maghreb
 • DMED Delegation in der Parlamentarischen Versammlung der Union für den Mittelmeerraum

Neueste Aktivitäten

  OPINION on Women’s Economic Empowerment in the Private and Public Sectors in the EU

EMPL
23-06-2017 EMPL_AD(2017)601266
 • Som presvedčená, že popri témach ako bezpečnosť či rast ekonomiky je veľmi dôležité nezabúdať na to, že byspelosť spoločnosti sa meria aj podľa toho, ako sa dokáže postarať o tých svojich obyvateľov, ktorí sú na pomoc najviac odkázaní. Aj preto som pripomienkovala pracovný program Komisie na budúci rok a požiadala ju, aby medzi priority zahrnula zlepšovanie podmienok pre opatrovateľky ako aj podporu inkluzívneho vzdelávania.
  27/06/2017 19:03 - facebook
 • Moja prvá tohtoročná skupina návštevníkov v Štrasburgu. Opäť raz zo všetkých kútov Slovenska, študenti zapojení do projektu Nenápadní hrdinovia, žiaci z Teach for Slovakia, debatéri, výhercovia súťaží, členovia združenia Paľikerav a ďalší skvelí ľudia. Som rada, že sa im v Štrasburgu páčilo :)
  26/06/2017 07:37 - facebook
 • Hoci súčasné ministerstvo školstva proklamuje, že ide robiť najväčšiu reformu vo vzdelávaní za ostatných 25 rokov pričom opakovane vo svojich vyhláseniach skloňuje slovo "inklúzia", konkrétne kroky vôbec nenasvedčujú tomu, že ministerstvo reálne vníma a chápe potreby deti so zdravotným postihnutím resp. so špecifickými potrebami. Nedávne neschválenie nárokovateľnosti asistenta učiteľa je len vrcholom ľadovca. Čoraz častejšie sa hovorí aj o rušení centier špeciálno pedagogického poradenstva (ministerstvo má už dokonca aj analýzu, ktorá toto "zadanie" premieňa na drobné a ponúka "argumenty" prečo tak urobiť). Verím, že nakoniec k tomu nedojde, lebo to by znamenalo vážne poškodenie záujmov detí so zdravotným postihnutím. Je tu však aj ďalšia vec - rozhodnutie ministerstva školstva, ktoré by už malo začať platiť, a síce zákaz pre deti písať ináč než spojitým písmom. Možno sa to niektorým zdá byť banalita, ale verte mi, že nie je. Mnohé deti s rôznymi poruchami si práve vďaka písmu, ktoré nesie názov Comenia skcipt ľahko osvojili písanie. Okrem toho, že aj oni vďaka tomu zažili pocit úspechu, mohli následne svoju eneregiu venovať získavaniu iných zručností. Navyše toto písmo je naozaj veľmi pekné a čo viac, je čitateľné! (Viď fotka). Fakt tomu nerozumiem, prečo ministerstvo musí hádzť polená pod nohy tým, ktorí už aj tak dnes dostávajú od tohto štátu len minimálnu podporu. Ak by ste chceli aj vy prispieť k tomu, že spomínané písmo Comenia script bude aj naďalej možné slobodne používať na školách, podpíšte túto petíciu. Ja som už tak urobila. http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=914458
  25/06/2017 08:52 - facebook
 • Jedným z najvážnejších problémov, ktorým musia čeliť mladí ľudia, je nezamestnanosť. Pomocnú ruku v tomto smere vedia podať eurofondy podporou vzniku pracovného miesta alebo zabezpečenia ďalšieho vzdelávania. Tento týždeň sme na výbore pre sociálne veci diskutovali ako čo najlepšie využiť tieto prostriedky, aby sa mladým ľuďom skutočne pomohlo.
  24/06/2017 08:58 - facebook
 • Slávnostne sa dáva na známosť, že X. Národné hry špeciálnych olympiád sú otvorené :) a už včera si mohli vo viacerých disciplínach zmerať sily desiatky športovcov s mentálnym postihnutím. Všetci dali do toho maximum, nakoľko svojim výkonom sa môžu kvalifikovať na 15. Svetovú letnú špeciálnu olympiádu, ktorá bude o dva roky v Abu Dhabí . Držím všetkým palce a povzbudzujem aj takto na diaľku!!! #tuzbuvitazitmamerovnaku
  23/06/2017 08:09 - facebook
 • Dnes sme v parlamente diskutovali o zlepšení podmienok pre opatrovateľky. Nielen tých, ktoré za opateru odkázanej osoby dostávajú nejaký plat ale najmä tých, ktoré sa starajú o svojich blízkych za úplne symbolickú odmenu. Upozornila som kolegov na situáciu na Slovensku a podčiarkla dva problémy - potrebu zabezpečiť podporu a služby pre celú rodinu s odkázaným členom domácnosti, ako aj lepšie uznanie a ohodnotenie zručností opatrovateliek.
  22/06/2017 16:32 - facebook

Kontakte

Bruxelles

 • Parlement européen
  Bât. Willy Brandt
  04M073
  60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60
  B-1047 Bruxelles/Brussel

Strasbourg

 • Parlement européen
  Bât. Louise Weiss
  T11069
  1, avenue du Président Robert Schuman
  CS 91024
  F-67070 Strasbourg Cedex

Postanschrift

 • European Parliament
  Rue Wiertz
  Willy Brandt 04M073
  1047 Brussels