Richard SULÍK
 • Richard
  SULÍK
 • Fraktion der Europäischen Konservativen und Reformer
 • Mitglied
 • Slowakei Sloboda a Solidarita
 • geboren am 12. Januar 1968, Bratislava

Mitglied

 • IMCO Ausschuss für Binnenmarkt und Verbraucherschutz
 • DANZ Delegation für die Beziehungen zu Australien und Neuseeland

Stellvertreter

 • CONT Haushaltskontrollausschuss

Neueste Aktivitäten

 • #sasvregionoch DNES HAVAJ Okrem toho gymnázium v Medzilaborciach, múzeum Andyho Warhola a stretnutie s občanmi. Dobrý pocit mám z toho, priatelia. Ľudia sa tešia, lebo majú nádej že pri najbližších voľbách príde k veľkým zmenám.
  23/11/2017 18:22 - facebook
 • NIE SME PROTI PRÍPLATKOM KU MZDE, PRÁVE NAOPAK Napríklad máme v programe zavedenie príplatkov za nedeľu. Ale nerobí sa to tak strašne diletantsky, ako to teraz robí koalícia: 1. žiadne pripomienkové konanie 2. žiadna analýza dopadov 3. žiadna tripartita Okrem toho, príplatky sú viazané na absolútne hodnoty, nie na relatívne, napríklad na minimálnu mzdu (ktorá je na celom Slovensku rovnaká). Zatiaľ čo v Bratislave sú príplatky zrejme v poho, môžu byť niekde na východe naozaj privysoké. Preto je chytrejšie ich viazať na mzdu zamestnanca (samozrejme, v tom prípade nižšie percentá). Tým by bolo zabezpečené kopírovanie ekonomickej výkonnosti. Z tohto dôvodu za ne nezahlasujeme a nie preto, že by sme boli proti ním. Prosím, prečítajte si článok Jany Kiššovej k téme príplatky.
  23/11/2017 14:52 - facebook
 • KOMENTÁTOR ČIKOVSKÝ Z DENNÍKA N KLAME A ZAVÁDZA Už som dávno vzal na vedomie, že niektorí redaktori Denníka N sympatizujú s novovznikajúcimi politickými stranami a ich predstaviteľmi. Lenže tak ako silné sú tieto ich sympatie, silná je potom aj zášť voči stranám a politikom, s ktorými nesympatizujú. Nie je to práve cnosť, ale čo už. Aktuálnym príkladom týchto protichodných citových poryvov je text komentátora Konštantína Čikovského pod názvom „Beblavý si všimol, že Fico má v hlave malého Sulíka, a preto naňho s radosťou útočí“. Autor Čikovský nielenže v ňom robí PR nezaradenému opozičnému poslancovi Miroslavovi Beblavému, ale robí v zápale svojich sympatií zároveň aj nadprácu, voči ktorej sa už musím ohradiť. Novinár Čikovský klame, keď píše: „Líder Smeru má navyše tiež v hlave malého Sulíka, ktorý mu opakuje, že pre štát aj tak robia len chudáci, ktorí by si poriadnu robotu nenašli, a tak nie je dôvod ich nejako extra chrániť alebo im pridávať práva a odmeny.“ Nikdy som nepovedal, že pre štát „aj tak robia len chudáci“ ani nič podobné a ani si to nemyslím. Akú by už len malo logiku, keby som urazil všetkých poctivých ľudí, ktorí pracujú vo verejnom sektore?! Tvrdím však, že v službách štátu pracujú aj tí, ktorí okrádajú spoločnosť, pôsobia proti verejnému záujmu a tým poškodzujú občanov Slovenska. Tvrdím, že v politike, vo verejných funkciách pôsobia aj ľudia, ktorí by sa nedokázali uživiť v súkromnom sektore. To sú tí bezmenní, chronicky pasívni poslanci koaličných strán, vysokí štátni úradníci, ktorí nastúpili do funkcií len na základe straníckej knižky. Áno, to sú napríklad tí, čo podpisujú honoráre právnikom na nehoráznych 70 miliónov eur. Novinár Čikovský manipuluje, keď píše: „Ľudia ako Sulík to zasa lenivo interpretovali tak, že štát je pomalý a nešikovný z povahy veci a treba ho preto len strážiť a zmenšovať.“ Neviem, či je štát pomalý a nešikovný z povahy veci, ale štát - Slovenská republika - je pomalý a nešikovný, lebo ho dlho gniavili, zneužívali a nafukovali vlády Vladimíra Mečiara a Roberta Fica. Preto ho treba zmenšiť, to znamená spraviť výkonnejším a efektívnejším a zároveň aj strážiť, lebo štát z povahy veci treba vždy strážiť, aby sa nepretvoril na cudzopasný moloch či totalitu. Keby nešlo o PR nezaradenému poslancovi Beblavému, nechápal by som, prečo tieto klamstvá a zjednodušenia komentátor Čikovský vôbec o mne píše. Je to predsa dlhoročný novinár, musí vedieť, kde žije a poznať aj širšie politické kontexty. Je naozaj tak intelektuálne lenivý? Nuž teraz tomu rozumiem, ale odmietam mu robiť fackovacieho panáka. Očakávam, že týmto neférovým textom s nie práve duchaplným titulkom, presnejšie s podlým titulkom, sa bude zaoberať okrem samotného autora i redakčná rada Denníka N.
  22/11/2017 15:58 - facebook
 • DNES RÁNO SOM BOL VYPOVEDAŤ NA POLÍCII, Predstavte si, na Okresnom súde Bratislava V dostal štyri z piatich podaní ohľadne Kočnerových zmeniek jeden a ten istý sudca. K tomu sme napísali v tlačovej správe, že to "nepovažujeme za náhodu a že táto záležitosť len potvrdzuje názor širokej verejnosti, že právo na spravodlivý proces existuje len na papieri". Táto tlačová správa sa dotkla sudcov na BA V tak veľmi, že všetci (28) podali na kolegu Baránika a mňa trestné oznámenie (okrem jednej sudkyne, ktorá je na dôchodku, jednej, ktorá je na MD a jednej, ktorá je na PN). Ešte trochu štatistiky: vybrať náhodne jedného sudcu z 28-ich, je pravdepodobnosť cca 3,57%. Vybrať dvakrát po sebe toho istého sudcu, je pravdepodobnosť 3,57% na druhú, teda 1,3 promile. Vybrať ho štyrikrát za sebou je šanca asi jedna ku 600 tisíc. No ale čo, náhoda existuje, aj keď ide o Mariána Kočnera. :-)
  22/11/2017 11:15 - facebook
 • B.DRAŠKABA JE EXPERT SAS NA LEGÁLNU DRŽBU ZBRANÍ V rámci boja proti terorizmu sa EÚ rozhodla obmedziť legálnu držbu zbraní. Prvotný návrh smernice bol príšerný, no podarilo sa najväčšie obmedzenia dostať von. Teraz musia členské štáty túto smernicu prevziať do svojej legislatívy a ide o to, aby došlo k čo najmenšiemu obmedzeniu dnešných držiteľov zbrojných preukazov. Explicitne upozorňujem, že my nie sme za to, aby mohol hoc kto nosiť zbraň, sme len za to, aby boli dnešné práva obmedzené čo najmenej. K Borisovi Draškabovi: Ako advokát mal viacero klientov, medzi nimi aj Jaroalava Kuracinu. Tento vzťah bol ukončený. Ak vás zaujíma viac k B. Draškabovi, ako aj k problematike, prečítajte si prosím nižšie uvedený blog.
  21/11/2017 14:13 - facebook

Kontakte

Bruxelles

 • Parlement européen
  Bât. Willy Brandt
  05M025
  60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60
  B-1047 Bruxelles/Brussel

Strasbourg

 • Parlement européen
  Bât. Louise Weiss
  T11067
  1, avenue du Président Robert Schuman
  CS 91024
  F-67070 Strasbourg Cedex

Postanschrift

 • European Parliament
  Rue Wiertz
  Willy Brandt 05M025
  1047 Brussels