Marie-José DENYS : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 17-07-1997 / 19-07-1999 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 17-07-1997 / 19-07-1999 : Parti socialiste (Γαλλία)

βουλευτές 

  • 15-09-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή ΄Ερευνας, Τεχνολογικής Ανάπτυξης και Ενέργειας
  • 19-09-1997 / 13-10-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τη Λιθουανία
  • 14-10-1997 / 19-07-1999 : Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕE-Λιθουανία

Αναπληρώτρια 

  • 17-07-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Απασχόλησης και Κοινωνικών Υποθέσεων