Andrea RAGGIO : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Κομμουνιστική ομάδα και Προσκείμενοι - Μέλος

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Partito comunista italiano (Ιταλία)

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων και Απασχόλησης
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Επιτροπή Κοινοβουλευτικών της ΕΖΕΣ
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Επιτροπή Κοινοβουλευτικών της ΕΖΕΣ
  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τα Κράτη του Κόλπου
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων και Απασχόλησης
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τα Κράτη του Κόλπου

Αναπληρωτής 

  • 26-07-1984 / 16-01-1985 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Κανονισμού και Αναφορών
  • 17-01-1985 / 20-01-1987 : Επιτροπή Γεωργίας, Αλιείας και Τροφίμων
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Περιφερειακής Πολιτικής και Χωροταξίας