Giuseppe RAUTI : 4η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Μη Εγγεγραμμένοι

Εθνικά κόμματα 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Movimento sociale italiano (Ιταλία)

βουλευτές 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή ΄Ερευνας, Τεχνολογικής Ανάπτυξης και Ενέργειας
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες του Μασρέκ και τα Κράτη του Κόλπου
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Αμερικής
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες του Μασρέκ και τα Κράτη του Κόλπου
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις χώρες της Νότιας Αμερικής
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Απασχόλησης και Κοινωνικών Υποθέσεων

Αναπληρωτής 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Επιτροπή Πολιτισμού, Νεότητας, Παιδείας και Μέσων Ενημέρωσης
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Επιτροπή Μεταφορών και Τουρισμού