Jean-Marie LE CHEVALLIER : 2η Κοινοβουλευτική περίοδος 

Πολιτικές ομάδες 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Ομάδα των Κομμάτων της Ευρωπαϊκής Δεξιάς - Ταμίας

Εθνικά κόμματα 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Front national (Γαλλία)

βουλευτές 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων και Απασχόλησης
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων και Απασχόλησης
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες

Αναπληρωτής 

  • 24-09-1984 / 20-01-1987 : Επιτροπή Ανάπτυξης και Συνεργασίας